עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך אמסטרדם למטייל

 • שם העיר
  אמסטרדם
 • מדינה
  הולנד
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  הולנדית
 • שעה
  15:19

אמסטרדם היא בירת הולנד על אף שהמושבה שלטוני של הולנד יושב בעיר האג. לאמסטרדם מעמד מיוחד בתור אחת הערים התיירותיות ביותר באירופה. אמסטרדם היא עיר בעלת תעלות ופעמים רבות מכונה "וונציה של הצפון". יופיה של העיר, הארכיטקטורה המדהימה, תעלות העיר ובמיוחד האווירה החופשית והקסומה שכל כך מייחדת את אמסטרדם, מושכים אליה אינספור תיירים מידי שנה.

נופש באמסטרדם סוחף אליו צעירים המבקשים ליהנות מחופשת הסמים הקלים והמין, או אחרים המתעניינים בתרבות ובמוזיאוני העיר או סתם רוצים ליהנות משלווה, יופי וטיול תעלות. טרם היציאה לטיול בעיר, העשירו עצמכם בידע כללי על העיר, היסטוריה, דמוגרפיה, גיאוגרפיה, שפה ואקלים.

שפה

בעת נופש באמסטרדם תשמעו את השפה ההולנדית, הרי היא השפה הרשמית והמדוברת בהולנד. הולנדית שייכת לקבוצת השפות הגרמניות-המערביות ומדוברת פרט להולנד, גם בבלגיה ובמושבה ההולנדית סורינאם. אך אל חשש, תושבי הולנד, שולטים היטב בשפה האנגלית, כך שתוכלו להסתדר עם האנגלית שלכם בלי בעיה בזמן נופש באמסטרדם.

היסטוריה

נופש באמסטרדם יחשוף אתכם לעיר בעלת היסטוריה מרתקת. אמסטרדם נוסדה בסביבות שנת 1270 לאחר בניית סוללות עפר ובניית סכר גדול על נהר הדאם. המקומיים שהתיישבו בעיר הבינו כי יש לה פוטנציאל מסחרי והעיר התפתחה בקצב מסחרר, עד לשיא בתחילת המאה ה-17. תקופה זו נחשבה לתור הזהב של אמסטרדם. אמסטרדם הייתה לעיר נמל חשובה, מרכז סחר ומרכז בנקאות.

אזרחות העיר ניתנה רק לאנשים עשירים כי כל הכוח היה בידי הסוחרים. יחד עם שגשוגה הכלכלי התפתחו בעיר דעות ליברליות וסובלנות דתית. בתקופה זו נחפרה בעיר רשת תעלות על מנת להקל על הסחר. מאמצע המאה ה-17 חלה האטה בהתפתחות אמסטרדם. בזמן המהפכה הצרפתית נפוליאון החרים את הולנד והעניק אותה לאחיו. במאה ה-19 התבססה ממלכת הולנד ואמסטרדם חזרה להתאושש.

בזמן מלחמת העולם השנייה הגרמנים כבשו את העיר וזו שוחררה ב-1945. החל משנות ה-60 חזרה אמסטרדם לשגשג, מבחינה כלכלית, אומנותית ותרבותית. האווירה הליברלית של העיר משכה אליה היפים ורדיקלים רבים. אלו גררו עימם פריחה אומנותית ומוזיקלית.

דמוגרפיה וגיאוגרפיה

אמסטרדם היא העיר הגדולה ביותר בהולנד וחיים בה כמעט 800,000 תושבים. העיר משתרעת על פני 219 קילומטרים רבועים והיא כמעט בגובה פני הים. אמסטרדם שוכנת לחוף ימת זוידר, נהר אמסטל זורם לידה והיא מחוברת בתעלה של 20 קילומטרים לים. אמסטרדם יושבת על קרקע בוצית טובענית וייסוד העיר כלל חפירת סוללות במבצע הנדסי מורכב.

יהודים באמסטרדם

לאורך ההיסטוריה הגיעו לעיר יהודים רבים מפאת המדיניות הסובלנית של העיר. היום חיים באמסטרדם כ-20,000 עד 25,000 יהודים.

אקלים

בזמן נופש באמסטרדם תשימו לב שיחסית לקו רוחב של העיר, האקלים בה מתון. עונת הקיץ נעימה ולא חמה מידי ובחורף הטמפרטורות נעות בין 5 ל-10 מעלות צלזיוס. כ-750 מ"מ היא כמות המשקעים השנתית של העיר אמסטרדם.

אתרי תיירות מרכזיים

בזמן נופש באמסטרדם תגלו כי היא אחת הערים הססגוניות, בעלת אתרים היסטוריים מעניינים, שווקים מיוחדים ומוזיאונים שלא תראו בשום מקום אחר בעולם, כך שאף פעם לא יחסר לכם מה לעשות. האטרקציות העיקריות שתרצו להקדיש להם זמן בהיותכם בעת נופש באמסטרדם הן: שוק הפרחים הצף הססגוני, שיט בתעלות, שיטוט באזור כיכר דאם וברובע יורדאן, סיור במקום המסתור בבית אנה פראנק, מוזיאון ון-גוך ועוד גלריות אמנות, מוזיאון החשיש המריחואנה והקנביס, וזה רק בתור התחלה.

נופש באמסטרדם וכן טיול באמסטרדם יחשוף בפניכם את אופייה המיוחד והאווירה של העיר. היסטוריית העיר משתקפת היטב בדמות התעלות שחורצות אותה, בתרבות הנוכחית שלה ובארכיטקטורה של בתיה.

 

אולי יעניין אותכם גם:

- טיסה לאמסטרדם

- מלונות באמסטרדם

- טיול מאורגן באמסטרדם