עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך אנטליה למטייל

 • שם העיר
  אנטליה
 • מדינה
  טורקיה
 • מטבע
  דולר
 • שפה
  טורקית
 • שעה
  21:05

אנטליה היא עיר נופש השוכנת בדרום טורקיה, על שפת הים התיכון. נופש באנטליה, כולל בילוי מושלם על החופים הארוכים בעלי המים הקרירים והצלולים, וכן טיול באנטליה, בין אתרים היסטוריים מתקופות שונות ומרתקות, וטיולי טבע נפלאים בסביבות העיר. בנוסף, ייהנה מי שנוסע לנופש באנטליה משלל מסעדות נפלאות ובילויים מפנקים.

לפניכם קצת מידע על העיר היפה הזו שכל מי שמתכנן נופש באנטליה ירצה לדעת.

נופש באנטליה - מידע כללי ודמוגרפי על העיר

אנטליה היא אחת הערים המתויירות ביותר בטורקיה, ולמקום נוהרים רבים למגוון מטרות - מנופש קצר ועד טיול מאורגן. עקב הביקוש הרב של תיירים מכל העולם המחפשים נופש באנטליה, הוקם שדה תעופה מיוחד לעיר. היא נחשבת לאחת הערים הגדולות בטורקיה, ומספר תושביה מגיע כמעט למיליון בני אדם.

העיר בנויה על מצוק מישורי המתפרש לאורך חוף הים ומוקף הרים סביבו. ההרים מצד אחד והים מצד שני מגנים על העיר מפני רוחות ופגעי מזג אוויר, דבר המסייע למזג האוויר בעיר להיות נעים ורגוע במשך רוב ימות השנה ולכן הופך את העיר למושלמת עבור המבקשים נופש באנטליה. בשיא החורף הטמפרטורה הממוצעת היא 10 מעלות צלזיוס, ובשיא הקיץ הטמפרטורה הממוצעת עומדת על כ-28 מעלות צלזיוס.

על מה מתבססת כלכלת תושבי העיר?
בארבעים השנים האחרונות, מאז הלכה אנטליה והפכה לאחד ממוקדי התיירות המבוקשים בטורקיה, הפכה התיירות להיות ענף הכלכלה המשגשג בעיר. התיירות כה פורחת עד שמהגרים רבים מאזורים אחרים בטורקיה מגיעים לאנטליה על מנת למצוא בה את פרנסתם.

מעבר לענף התיירות שהוא ענף הכלכלה העיקרי, מתקיימים התושבים גם ממסחר, מעט תעשיה ומעט חקלאות. שדה התעופה של אנטליה הוא שדה תעופה בין-לאומי ואף הוא מספק מקורות פרנסה רבים. כך שמי שעורך נופש באנטליה תורם לכלכלת העיר ולפרנסת תושביה. בעיר קיימת אוניברסיטה שהוקמה בשנות ה-80 של המאה הקודמת.

מידע מעניין על ההיסטוריה של העיר

העיר אנטליה הוקמה בשנת 159 לפני הספירה על ידי מלך בשם אטאלוס הראשון וקרויה על שמו. אטאלוס מלך במדינה בשם פרגמון ששלטה אז באזור. מדינה זו הייתה שייכת לממלכה והתרבות ההלניסטית.

במאה השנים הראשונות להיווסדה סבלו תושביה מפלישות של שודדי ים, עד שקם לה מלך שנלחם בשודדים והבריח אותם מן העיר. בתקופה הרומית העיר פרחה ושגשגה, ושמה הלך לפניה עד כדי כך שהיא אפילו הוזכרה בברית החדשה. במאה השנייה לספירה הפכה העיר למרכז נוצרי.

ככל המקומות באזור, גם אנטליה עברה במשך השנים מיד ליד של שליטים וכובשים, אשר כל אחד השאיר בה את חותמו ומזכרות משלטונו. נופש באנטליה, יחשוף אתכם לשרידים ומזכרות היסטוריים אלה: שרידי חומה שהוקמה בימי הביניים ומסגדים היסטוריים מימי התקופה העותומאנית.

בשנת 1923 עם ייסודה של טורקיה כמדינה, הפכה אנטליה לעיר במדינה הטורקית באופן רשמי. בתחילת המאה העשרים הייתה העיר ישוב קטן אשר כלל כמה עשרות בודדות של תושבים. אך בשנות השבעים של המאה העשרים, עת התגלתה על ידי תיירים, החלה תנופת פיתוח וצמיחה בעיר הנמשכת עד היום.

 

אולי יעניין אתכם גם:

- מלונות באנטליה

- טיסות לאנטליה

חבילת נופש לאנטליה