עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך ברצלונה למטייל

 • שם העיר
  ברצלונה
 • מדינה
  ספרד
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  ספרדית
 • שעה
  11:04

ברצלונה הינה בין הערים התיירותיות באירופה בשנים האחרונות. נופש בברצלונה יקרב אתכם למוקדי עניין רבים המצויים בעיר. לפניכם סקירה קצרה בנושאים כלליים על ברצלונה שמעניין לדעת לקראת נופש בברצלונה.

  

שפה

קטאלנית היא השפה המדוברת בקרב תושבי ברצלונה ומחוז קטלוניה בספרד. תושבי ברצלונה מאוד גאים בשפה ומשאת נפשם היא עצמאות מחוז קטלוניה. קטאלנית מזכירה בחלק מצליליה ניבים צרפתיים. בעת נופש בברצלונה תוכלו להסתדר בצורה משביעה רצון עם אנגלית וכמובן שעם ספרדית.

 

היסטוריה

היסטוריית ברצלונה מתחילה בסביבות 250 שנים לפני הספירה בעת התיישבות יוונים ופניקים באזור. כחמישים שנה לאחר מכן העיר נכבשה על ידי הרומאים יחד עם כל חצי האי האיברי. הם קראו לעיר "הקולוניה יוליה אוגוסטה פרונטיאה פטרנה ברקינו" ושרידיה מתועדים במוזיאון לתולדות העיר בברצלונה. העיר עברה בין עוד שליטים: במאה ה-5 לספירה הוויזיגוטים כבשו אותה, המוסלמים כמאתיים שנה לאחר מכן ובשנת 801 לואי השתלט עליה והעיר נהפכה למושב המלכים הספרדיים.

 

ב-1137 נוסדה ממלכת אראגון וקטלוניה וברצלונה, כבירתה, ואז החלה פריחה כלכלית ותרבותית. תור הזהב של ברצלונה נמשך מהמאה ה-11 עד ל-14. בהמשך נפוליאון, הכובש הצרפתי, סיפח את ברצלונה לאימפריה הצרפתית ורק לאחר ירידת נפוליאון, העיר חזרה לשליטה ספרדית.

 

בעת המהפכה התעשייתית, ברצלונה יצאה מחוץ לחומות, במהלך המאה ה-19. הגנרל פרנקו כבש את מדריד בזמן מלחמת האזרחים הספרדית. שלטון פרנקו פסק ב-1975 ולבסוף המדינה הוכרזה כדמוקרטיה פרלמנטארית. לקראת סוף המאה ה-20 השפה והתרבות הקטלאנית החלו לשגשג.


דמוגרפיה וגיאוגרפיה

ברצלונה מתפרשת על פני שטח של 100.4 קילומטרים רבועים אשר מאכלסים 1.6 מיליון תושבים. רוב התושבים הינם קטלונים והשאר ממחוזות אחרים בספרד ומהגרים. מצפון לברצלונה זורם נהר הבסוס, ממזרחה מצוי הים התיכון ונהר ליוברגט ואילו במערב גובלת עם הרי טיבידאבו.

 

יהודים בברצלונה
הקהילה היהודית בברצלונה היא הגדולה בין קהילות ספרד. חיים בעיר בין 3,500 ל-5,000 יהודים אשר שייכים לאחת משלוש הקהילות: חב"ד, רפורמית ואורתודוקסית.


כלכלה

ברצלונה היא העיר השנייה בגודלה בספרד ומהווה את הבירה של הקהילה האוטונומית קטלוניה. בברצלונה ממוקם המשרד האדמיניסטרטיבי של ממשלת קטלוניה והגופים הנלווים אליו. ברצלונה, היא עיר תעשייתית ומרכז כלכלי חשוב.

 

בברצלונה נמצא נמל ימי שהינו אחד החשובים באירופה ובים התיכון. מעבר לכך, ברצלונה מהווה מרכז תרבות והשכלה עם מוזיאונים רבים, מרכז אומנותי עבור אמנים רבים ומגוונים ואירועי ספורט שונים. נתח גדול מהכנסות העיר מקורו מתיירות, שכן ברצלונה היא אחת הערים המתוירות באירופה.


אקלים

בעת נופש ברצלונה תחושו כי מזג האוויר בעיר מאופיין באקלים ים תיכוני מתון. בקיץ הטמפרטורות מגיעות ל-24 מעלות צלזיוס ואילו ממוצע הטמפרטורות בחודש הקר של השנה, ינואר, הוא 8 מעלות צלזיוס. החודשים האידיאלים עבור נופש ברצלונה הם חודשי הקיץ: יוני עד אוגוסט.


אתרי תיירות מרכזיים לנופש בברצלונה

סגרדה פמיליה – כנסייה מרשימה אשר תוכננה על ידי האדריכל הנודע גאודי ובנייתה החלה ב-1883.

 

פארק גואל – פארק פופולארי המוצף פסלים, יצירות אומנות, בתים קטנים ועוד, אשר תוכננו על ידי גאודי.


שדרות הרמבלה – רחוב תיירותי המושך אליו המונים הבאים ליהנות מדוכני והופעות הרחוב. בתחילת הרחוב כיכר קטלוניה, במרכזו שוק בוקריה הססגוני וסופו מצוין ע"י אנדרטת קולומבוס.


הרובע הגותי – לב העיר בעל האווירה הגותית המיוחדת. הקתדראלה של ברצלונה מצויה באזור זה של העיר, וביקור בה הוא בגדר חובה בעת נופש בברצלונה.

 

 

אולי יעניין אתכם גם:

 

- טיול מאורגן לברצלונה

- טיסה לברצלונה