עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך ברלין למטייל

 • שם העיר
  ברלין
 • מדינה
  היער השחור
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  גרמנית
 • שעה
  18:58

ברלין, בירת גרמניה המאוחדת, מציעה חוויה תיירותית מיוחדת במינה. זוהי עיר דינמית, תוססת, מלאה באטרקציות וכזו שמציעה אווירה שפשוט אין בשום עיר אירופאית אחרת. נופש בברלין מציע שילוב מרתק בין היסטוריה עשירה ומורכבת לבין התחדשות עירונית ותרבותית מרהיבה. נופש בברלין מתאים לכל אחד ואחת, למשפחות עם ילדים, לצעירים שמחפשים בילויים ותרבות, לזוגות מבוגרים יותר שרוצים טיול מדהים ואירופי קלאסי עם ייחודיות מרתקת ועוד.

טיול בברלין מציע שפע של אתרים היסטוריים חשובים, מבנים מרשימים עם ארכיטקטורה קלאסית ומודרנית, חיי לילה עשירים, בתי קפה רבים ונעימים, חיי תרבות פעילים ועשירים, רחובות שוקקים חיים, סביבה צעירה ובינלאומית, לצד מוזיאונים רבים בכל התחומים. ברלין מתחדשת כל הזמן וזה מאפיין מרתק שלה, המושך אליה רבים. מאז איחודה ופירוק החומה, העיר צומחת מכל בחינה ונחשבת כיום ליעד תיירותי פופולרי במיוחד וכן ליעד מגורים מבוקש על צעירים מכל העולם.

הדמוגרפיה של ברלין

בעיר ברלין עצמה יש כ-3.5 מיליון תושבים ועוד כמיליון באזור הפרברים שלה, העיר מאכלסת תושבים מכ-190 מדינות ובכך היא מאוד רב תרבותית ומגוונת. עיר הבירה הגרמנית היא אחת מ-16 המדינות של רפובליקת גרמניה והיא המרכז של אזור ברנדנבורג-ברלין. כידוע, בעבר העיר הייתה מחולקת בין גרמניה המערבית והמפותחת לגרמניה המזרחית הקומוניסטית, כך שלמרות שהיא מאוחדת כבר מעל 20 שנה תהליך הבנייה מחדש עדיין נמשך ויש לכך עדויות הן מהבחינה הפיזית והן מבחינת האנשים בעיר, שבאו משני עולמות שונים מאוד – זהו מרכיב ייחודי, מרתק ואיכותי של נופש בברלין על פני יעדים אחרים באירופה.

בברלין חיים כ-15% בני לאומים אחרים שאינם גרמנים במקור, זאת לצד מהגרים רבים שהם אזרחי גרמניה, כולל גרמנים בעלי רקע מברית המועצות וגם מהגרים מוסלמים (טורקים בעיקר) וממזרח אסיה. כ-30% מתושבי ברלין הם בעלי רקע כלשהו של הגירה – זהו נתון נוסף שמציג את הרב תרבותיות והלאומיות שבה, מה שמוסיף לה צבעוניות, תרבות ואווירה מיוחדת.

גיאוגרפיה

ברלין ממוקמת בצפון מזרח גרמניה והיא מושפעת מאקלים ממוזג ועונתי – בחורף קר מאוד ובקיץ טמפרטורות חמימות ונעימות. כשליש משטח העיר הוא יערות, פארקים, גנים, נהרות ואגמים. טיול בברלין הוא ברובו מישורי והעיר לא כוללת גבעות או טיפוסים מהותיים. האקלים הממוזג של הבירה הגרמנית נותן סביבת נופש בברלין בעלת רמת לחות גבוהה יחסית, כמות הגשמים השנתית היא 570 מ"מ בממוצע ובכל השנה יכול להיות גשום. בין דצמבר למרץ העיר עשויה בהחלט להיות מושלגת אך לא באופן כבד מאוד. הטמפרטורות בקיץ עשויות להגיע ל-25 מעלות צלזיוס, כך שמדובר על אקלים נוח מאוד בקיץ ושיא הקור בחורף מגיע עד לכ-2 מעלות.

היסטוריה של ברלין

נופש בברלין יכול להיות מגוון מאוד מבחינת אטרקציות, אתרים ופעילויות, אך אי אפשר להימנע מההיסטוריה הרבה והמרתקת ששורה על כל מקום בעיר הזו. גרמניה, באופן כללי היא מדינה עם היסטוריה רבה, עשירה וכמובן מורכבת מאוד וברלין שיחקה תפקיד משמעותי בכך החל מהקמתה, המאוחרת יחסית, במאה ה-13. ברלין הפכה לבירת גרמניה ב-1871 וצמחה משמעותית בשנים לאחר מכן.

בתקופת שלטון הנאצים מרבית יהודי ברלין רוכזו בגטאות ונשלחו למחנות ההשמדה, עיר הבירה הגרמנית היוותה כמובן מקום מרכזי בשלטון הנאצי ותיירים ישראלים לא יכולים להתעלם מחלק מהותי זה בהיסטוריה של העיר. במלחמת העולם השנייה ובמהלך המלחמה הקרה, חלקים נרחבים של ברלין נחרבו כליל ושוקמו לאורך השנים. בשנת 1991 החומה שחילקה את ברלין, פורקה וגרמניה אוחדה.

פרטים כלכליים על נופש בברלין

המטבע בגרמניה הוא היורו, אך נופש בברלין מציע מחירים זולים יותר של מחייה ואטרקציות לעומת ערים אחרות בגרמניה ולעומת ערים אירופיות פופולריות אחרות.

הזמינו טיסה לברלין במחיר משתלם >>>