עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך בודפשט למטייל

 • שם העיר
  בודפשט
 • מדינה
  הונגריה
 • מטבע
  פורינט
 • שפה
  הונגרית
 • שעה
  18:46

פריז של מזרח אירופה, זהו כינויה של העיר בודפשט. נופש בבודפשט כולל נוף מרהיב ועוצר נשימה של גגות אדומים, צריחי כנסיות וארמונות לבנים, כשמי הדנובה התכולים מתפתלים ביניהם. נופש בבודפשט יכלול בוודאי גם טעימה של כל מיני מאכלים מיוחדים ומפתים כמו: גומבוץ, גולש, פפריקה ושומלואי גלושקה.

אז רגע לפני שיוצאים לערוך טיול במקום ומגלים את יופייה של העיר הנפלאה הזו, כדאי לשמוע קצת פרטים על ההיסטוריה העשירה שלה ועל האנשים שחיים בה.


פרטים כלליים על העיר למתכננים נופש בבודפשט

בודפשט היא עיר הבירה של הונגריה, ונחשבת לעיר השישית בגודלה באיחוד האירופי, בזכות שני מיליון תושביה. היא משמשת כמרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של הונגריה.

העיר היא למעשה איחוד של שלוש ערים קדומות יותר: בודה, פשט ואובודה. את העיר חוצה נהר הדנובה, המחלק אותה לשני חלקים הנקראים עד היום: בודה ופשט. בשטח של בודה מרוכזים חלק מהאתרים ההיסטוריים החשובים וכן שכונות מגורים, ואילו בחלק של פשט מצויים עיקר מוקדי המסחר והתרבות.

תושבי בודפשט ידועים באהבת החיים שלהם, חוש ההומור ההונגרי, אהבת האוכל והחיים הטובים. כחלק מתאוות ושמחת החיים הזו, נהנים תושבי בודפשט משלל מעיינות חמים אשר הם חלק מאוצרות הטבע של העיר, ומשמשים כאחת מצורות הבילוי (והשמירה על הבריאות) האהובות על תושבי העיר. נופש בבודפשט יאפשר לכם להצטרף אל שמחת החיים של תושבי העיר, להשתכשך במי המעיינות הנעימים וליהנות ממיטב המעדנים ההונגריים.


נופש בבודפשט לחובבי היסטוריה

חפירות ארכיאולוגיות שנערכו באזור בודפשט גילו עדויות לישוב בני אדם במקום כבר מתקופת האבן. יסודותיה של בודפשט כפי שאנו מכירים אותה כיום החלו כנראה בשנת 106 לספירה, עת הוקם במקום זה ישוב רומאי בשם אובודה. נופש בבודפשט יאפשר לכם לטייל בין שרידים שעדיין נותרו בעיר מתקופות היסטוריות שונות, ביניהם משרידי האמפיתיאטרון מהתקופה הרומית הנמצא במפגש הרחובות Becsi ut וPacsirtamezo ut.

לאחר תקופת השלטון הרומאי, הייתה העיר מוקד לפלישות של שבטים שונים. תרומתם של שבטים אלה לעיר הייתה הבנייה של שני חלקי העיר שנותרו עד היום משני צדי הדנובה: בודה ופשט. ממלכת הונגריה הוקמה בסוף המאה ה-9. המלך אישטוון (שם הונגרי טיפוסי) שמלך בתקופת המאה ה-13, הוא שקיבל עליו את הדת הנוצרית והחל להטמיע אותה בכל הונגריה. זמן לא רב אחר כך, בשנת 1361 הוכרזה בודה כבירתה של הונגריה.

במאה ה-16 כבשו הטורקים את העיר. שלטון הטורקים גרם להזנחה של העיר בתקופה זו, ותושביה סבלו מרעב ומחלות. גם השנים הבאות לא היו טובות. אך עד אמצע המאה ה-19, התגברו תושבי העיר על כל המכשולים והעיר פצחה בתנופת פיתוח וצמיחה. בשנת 1873 אוחדו אובודה, בודה ופשט לעיר הגדולה אותה אנו מכירים כיום: בודפשט, אותה יהיה לכם העונג לגלות במהלך נופש בבודפשט.

המודל של פרנסי העיר בפרויקט פיתוחה של בודפשט הייתה לא אחרת מהעיר פריז. ראשי העיר שאבו את השראתם בתכנון העיר מ"תכנית אוסמן להתחדשות פריז" ואפילו נעזרו בשירותי האדריכל אייפל לתכנון השוק המקורה של העיר. היתלות זו של פרנסי העיר בעצים הגבוהים של פריז, היא שמאפשרת לכם במהלך נופש בבודפשט לטייל ב"פריז של מזרח אירופה".

בודפשט התגברה על מלחמת העולם הראשונה, אך ספגה מכה קשה במלחמת העולם השנייה בה נספה חלק גדול מאוכלוסיית יהודי העיר. ברית המועצות שחררה את הונגריה מן המשטר הנאצי אך השליטה במדינה משטר קומוניסטי שנמשך שנים רבות.

מאז שחרורה מעול המשטר הקומוניסטי נמצאת העיר בתנופת פיתוח וקדמה. נופש בבודפשט יאפשר לכם ליהנות מהעיר היפה וההיסטורית הזו.

 

אולי יעניין אותכם גם:

- מלונות בבודפש

- טיסה לבודפשט

- חבילת נופש לבודפש

- טיול מאורגן לבודפש