עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך בוקרשט למטייל

 • שם העיר
  בוקרשט
 • מדינה
  רומניה
 • מטבע
  לאו רומני
 • שפה
  רומנית
 • שעה
  20:54

בוקרשט היא עיר הבירה של רומניה, היא גם העיר הגדולה ביותר בה ומרכז המסחר, התעשייה והתרבות של המדינה. בשנים האחרונות רומניה בכלל ובוקרשט בפרט, הפכה לפורחת ומשגשגת יחסית לשנות העבר. הוקמו בעיר מבנים מסחריים רבים, הכלכלה השתפרה והתיירות צמחה משמעותית. מבחינת נופש בבוקרשט תוכלו לבקר בעיר בלבד וליהנות מחופשה דינמית ומרשימה וגם לבקר בה כמה ימים במסגרת טיול ברומניה – עם ג'יפים, רכב שכור וכדומה.

ההיסטוריה של בוקרשט

נופש בבוקרשט דומה לנופש בערים אירופיות אחרות מבחינת כמות ההיסטוריה שנמצאת בכל פינה, מבנים מרשימים וכו'. העיר הוכרזה כבירת רומניה (וגם בירת הנסיכות ולאכיה בעבר) כבר ב-1862, ומאז צמחה וביססה את מעמדה כעיר הראשית של המדינה. הארכיטקטורה שבעיר ממחישה את הגיוון ההיסטורי שעבר על האזור, ממבנים ניאו-קלאסיים למבנים בסגנון באוהאוס או ארט-דקו חדשניים יותר, מבנים מהעידן הקומוניסטי ומבנים מודרניים יפים. בעבר, בוקרשט נודעה בתור פריז הקטנה בזכות יופייה הרב והמבנים המרשימים שבה, למרות שהרבה נחרב במלחמות ובתהליכי הרס של השלטון הקומוניסטי – הרוב נשאר מרשים ויפה כשהיה.

ברומניה היה שלטון קומוניסטי בראשות הרודן ניקולאי צ'אוצ'סקו – בשנים 1965-1989. בתקופה זו חלקים רבים של העיר העתיקה בבוקרשט נהרסו והמצב במדינה היה קשה מכל הבחינות. בשנת 1989, החלה במדינה התקוממות אזרחית שהסתיימה בהפלת המשטר, חיסול המנהיג הקומוניסטי והתחלת הבנייה מחדש של רומניה.

גיאוגרפיה של העיר

טיול בבוקרשט יביא אתכם לעיר הנמצאת על גדות נהר דמבוביצה. הבירה הרומנית שוכנת בדרום-מזרח המדינה בחבל ארץ שנקרא מונטניה. הגובה ברחבי העיר נע בטווח של 55-91 מטר והשטח הכולל שלה הוא 226 קמ"ר. נופש בבוקרשט מבחינת אקלים הוא מזרח אירופי טיפוסי, אקלים פנים יבשתי לח, בגלל המיקום של העיר במישור הרומני, החורפים יכולים להיות עם רוחות חזקות, למרות העיור המסיבי באזור. הטמפרטורות בחורף לרוב יורדות מתחת לאפס ומגיעות אפילו לרמות של -20 מעלות. בקיץ הטמפרטורה הממוצעת היא 23 מעלות, אך בהחלט יש ימים של כ-35 מעלות – אך הלחות היחסית בקיץ נמוכה וזה מקל על החום. בסתיו ובאביב הטמפרטורות במהלך היום הן סביב 17-22 מעלות, כך שמדובר על מזג אוויר נוח בעונות המעבר וגם בקיץ – יותר גשום בעונות המעבר מאשר בקיץ.

השלטון בבוקרשט

נופש בבוקרשט הוא כאמור נופש בבירה הרומנית, כך שכל מוסדות הממשלה, הפרלמנט וכן הלאה נמצאים בעיר במבנים מרשימים. מבחינת השלטון המקומי בעיר, בוקרשט מחזיקה במעמד מיוחד ברומניה, בכך שהיא הרשות המוניציפאלית היחידה שאינה משתייכת למחוז כלשהו – אך האוכלוסייה שלה גדולה יותר מכל מחוז רומני אחר. עיריית בוקרשט היא ששולטת בעיר עצמה ובפרברים העירוניים והתעשייתיים שמחוץ לעיר עצמה.

מבחינה אדמיניסטרטיבית, בוקרשט מחולקת לשישה רבעים מנהליים שלכל אחד גוף מנהל בעל ייצוג זהה בעירייה וסמכויות מקומיות אזוריות.

דמוגרפיה

אוכלוסיית העיר בוקרשט עצמה עומדת על כ-2 מיליון איש ויחד עם סביבת העיר כ-2.5 מיליון – סה"כ כ-10% מאוכלוסיית רומניה כולה. כמאות אלפי אנשים, מגיעים לעיר מדי יום למטרות עבודה ובכך מגדילים את האוכלוסייה בה במהלך היום. כ-97% מהאוכלוסייה בבוקרשט מורכבת מרומנים, כאשר את מרבית האחוזים הנותרים מרכיבים קהילה שנקראת רומא – אלו למעשה צוענים שמהווים 1.5% מאוכלוסיית העיר. יש קהילה יהודית קטנה מאוד ובעבר היו הרבה יזמים ישראלים שפעלו בעיר בתחומי נדל"ן ותחומים עסקיים אחרים.

כלכלה

מבחינת כלכלה, נופש בבוקרשט אינו כולל שימוש ביורו כי רומניה לא צורפה עדיין לאיחוד המוניטארי אלא רק לאיחוד עצמו מבחינה כללית. המטבע הוא לאו רומני (RON) שערכו כ-3.3 לדולר אחד או 4.3 ליורו אחד. בעיר מלונות בכל הרמות והסוגים, מסעדות רבות, רשתות קמעונאות בינלאומיות ומקומיות ועוד.

אולי יעניין אותכם גם:

- מלונות בבוקרשט

- טיסות לבוקרשט

- טיול מאורגן לבוקרשט