עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך חאניה למטייל

 • שם העיר
  חאניה
 • מדינה
  יוון
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  יוונית
 • שעה
  20:04

חאניה נחשבת ליפה שבערי האי כרתים שביוון. נופש בחאניה צופן בחובו חופים תכולים עם חולות זהובים, מסעדות, אטרקציות מעניינות ובילוי נעים בחיי הלילה של העיר. טיול בחאניה יחשוף אתכם להיסטוריה העשירה והמעניינת של העיר, לאוכלוסיה היוונית החמה ומסבירת הפנים, ולתרבות יוון המגוונת והמרתקת. אז רגע לפני שאורזים את המזוודות בדרך לנופש בחאניה שבכרתים, הנה קצת מידע כללי על העיר.

ההיסטוריה של חאניה
נופש בחאניה יחשוף אתכם לעיר בעלת היסטוריה ארוכה, עשירה ומרתקת. היסטוריה הכוללת עמים רבים שחמדו את האי כרתים ואת העיר חאניה היפה שבעריו, כובשים ומושלים, מלחמות ותקופות של שפע וקדמה.
ממצאים ארכיאולוגיים מראים כי במקום בו שוכנת העיר חאניה הייתה התיישבות של בני אדם עוד מימי האדם הקדמון. העיר עצמה יושבת על שרידיה של העיר הקדומה kydonia שפרחה בתקופת האימפריה הרומית. Kydonia נהרסה בשנת 828 לפני הספירה, ועל חורבותיה קמה העיר היפה חאניה.
במשך שנים רבות הייתה חאניה כפר קטן וחסר חשיבות באי כרתים, עד שהגיעו הוונציאנים והחזירו את עטרתה של העיר ליושנה. הם בנו בה ארמונות פאר, קתדראלה מפוארת וביצרו את העיר בחומות.
בשנת 1645 כבשו הטורקים את העיר. הם שיפצו ושיפרו את החומות והביצורים. העיר הייתה כל כך חשובה מבחינתם, עד שהם העבירו אליה את כל מנגנוני השלטון שלהם.
נופש בחאניה יאפשר לכם ליהנות מן ההשפעות של השלטון הטורקי והוונציאני על המטבח המקומי.
בשנת 1897 הכריז האי כרתים על עצמאותו, והעיר חאניה הפכה להיות בירתו ובשנת 1913 אוחדו האי כרתים ובירתו חאניה עם מדינת יוון שזה עתה זכתה בעצמאותה.
בשנת 1941 במהלך מלחמת העולם השנייה, כבשו הגרמנים הנאצים את האי. כיבוש האי נעשה לאחר קרב קשה בו נלחמו בני האי כרתים וביניהם כמובן תושבי העיר חאניה, באומץ לב בניסיון למנוע את הכיבוש. בני כרתים נעזרו בכוחות בעלות הברית שביניהן: בריטניה ואוסטרליה. השנים תחת עול המשטר הנאצי היו קשות לתושבי כרתים ותושבי חאניה, אוהבי החיים ושוחרי השלום.
בשנת 1971 איבדה חאניה את "הכתר" בתור עיר הבירה של כרתים, והתואר עבר לעיר הרקליון. אך העיר לא איבדה את מעמדה הבלתי מעורער בתור העיר היפה בכרתים!
נופש בחאניה יאפשר לכם ליהנות מהיופי והשלווה שמציעה העיר.

קצת פרטים דמוגרפיים למתכננים נופש בחאניה

העיר חאניה נמצאת בחלק הצפון מערבי של האי כרתים. היא נחשבת לעיר השנייה בגודלה בכרתים מבחינת גודל האוכלוסייה שלה. מספר תושביה מגיע לכ–56,000 איש. במהלך נופש בחאניה תפגשו את תושביה הלבביים ומסבירי הפנים של העיר.
העיר מחולקת לכמה רבעים: Topanas, Jewish quarter, Kastelli quarter, Plaza quarter, Sandrivani quarter . נופש בחאניה יכלול שיטוט נעים בין הרבעים היפים של העיר העתיקה, הנמל והעיר החדשה.
העיר העתיקה סובבת את הנמל, שממנו התפתחה העיר חאניה כולה. היא מוקפת בחומה המרשימה שהוקמה בתקופת השלטון הוונציאני. רובעי העיר העתיקה ורחובותיה נשארו כפי שנבנו בתקופת ימי הביניים. הרחובות צרים, ללא מדרכות, והבתים, בעלי הקומות המעטות, צפופים וצמודים זה לזה.
העיר החדשה גדולה ומודרנית יותר. הבניה בעיר החדשה החלה בראשית המאה התשע עשרה, ונמשכת עד היום. נופש בחאניה יאפשר לכם ליהנות משני חלקי העיר: העתיק והחדש.

מידע על השלטון והכלכלה למתכננים נופש בחאניה

השלטון בחאניה הוא השלטון של מדינת יוון שהיא מדינה דמוקרטית. צורת הממשל ביוון דומה לשיטת הממשל בישראל וכוללת נשיא שתפקידו ייצוגי בלבד, ראש ממשלה שהוא התפקיד המנהיגותי והביצועי, ופרלמנט.
כלכלת העיר מבוססת ברובה הגדול על תיירות ומיעוטה על חקלאות זעירה.