עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

אטרקציות בעיר חאניה

העיר חאניה, היפה בערי כרתים, בורכה ביופי עוצר נשימה. הנוף העירוני עומד בראש רשימה מהנה של אטרקציות בחאניה. האטרקציות המקומיות כוללות מוזיאונים, אתרים היסטוריים, נופים וחופים. טיול בחאניה מבטיח הנאה מלאה הכוללת גם אוכל מעולה, חיי תרבות ועוד, הנמנים בין האטרקציות המוצעות בחאניה.
סקרנו עבורכם מבחר מהאטרקציות הבולטות בעיר:

מוזיאונים

ישנם כמה מוזיאונים בחאניה, כולם מעניינים והביקור בהם מהנה.

המוזיאון להיסטוריה ימית: מציג את ההיסטוריה הימית העשירה והמרתקת של העיר, וכן תצוגה מעניינת של מוצגים ימיים מהתקופה הביזנטית.

המוזיאון הארכיאולוגי: נמצא בתוך מנזר פרנצסקוס הקדוש. מציג ממצאים ארכיאולוגיים מתקופת האבן ותקופת האדם הקדמון ועד לתקופת האימפריה הרומית.

מוזיאון המלחמה של כרתים: מוקדש למלחמות השונות שעברו על האי כרתים לאורך ההיסטוריה הארוכה של האי. מימיה הראשונים של יוון ועד מלחמת העולם השנייה.

ארכיון מסמכים היסטוריים: מכיל מסמכים היסטוריים חשובים מתקופות שונות. נחשב לשני בגודלו ובחשיבותו ביוון אחרי הארכיון של עיר הבירה אתונה.

  • תרבות

אתרים היסטוריים

טיול בעיר בעלת היסטוריה עשירה חייב לכלול ביקור בכמה אתרים היסטוריים. ואכן, אטרקציות בחאניה כוללות מבחר אתרים היסטוריים מרתקים.

המרחצאות הטורקיים: אתר היסטורי שנותר מתקופת הכיבוש הטורקי–עותומאני של העיר. המרחצאות נמצאים באזור הנמל, הם נמצאים בתוך מבנה יפיפה עם כיפה מרשימה ובהחלט שווים ביקור.

Renieri Gate: שער עתיק שנבנה בתקופה הונציאנית. מרשים במראהו, יספק מטרה מעניינת לצלמים מביניכם שמעוניינים לצלם אטרקציות בחאניה. השער ממוקם ברחוב Theophanous Street שהוא אחד מרחובותיה הראשיים של העיר.

הארמון הונציאני: אתר היסטורי נוסף המצדיק ביקור. הארמון יפה ומרשים, וממוקם ברחוב Zanbelli שהוא אחד הרחובות הראשיים של חאניה.

  • תרבות

נופים וגנים

הגנים העירוניים של חאניה: גנים שעוצבו על ידי ראוף פאשה בשנת 1870. הגנים עוצבו בסגנון אירופאי שהיה אופנתי בתחום עיצוב הגנים באותה תקופה. הגנים מהווים ריאה ירוקה ומקסימה בתוך העיר, ויכולים לשמש למקום מנוחה ורוגע, למשל להפסקת צהריים עם מצרכים טעימים שנקנו בשוק המקומי – האגורה.
סיור בעיר העתיקה של חאניה: כאמור, העיר היא אטרקציה בפני עצמה. סמטאות העיר העתיקה הצרות, עם אדניות פורחות המוסיפות ירוק וצבע לאבן העתיקה, החומות, הנמל המקסים על סירותיו הקטנות, השוק המקומי ובו הריחות, הקולות והטעמים, הנוף עוצר הנשימה של הים. סיור בעיר יקנה לכם חוויה שלא תישכח גם זמן רב לאחר הטיול.

  • אטרקציות - כללי

אירועי פולקלור ותרבות

מדי שנה בקיץ, בשיא עונת התיירות, העיר חאניה תוססת, ובין סמטאות העיר העתיקה ובנמל, מתקיימים פסטיבלים רבים של פולקלור, מוסיקה ותיאטרון. כדאי להתעדכן לפני הביקור באתרי האינטרנט הרשמיים של העיר לגבי האירועים המתקיימים בתקופת החופשה שלכם.

  • תרבות

חיי לילה בחאניה

חיי לילה בחאניה מציעים לתייר המבקר בעיר מבחר רחב של אפשרויות בילוי: קיים קזינו בחאניה, וכמובן גם מסעדות, בארים ומועדונים. חיי הלילה וארוחה במסעדות היווניות הם חלק בלתי נפרד בסבב אטרקציות בכל אי יווני.

  • בארים ומועדונים

המלצה למסעדה מיוחדת - הבאר של טורק

במסעדה מוגש תפריט המשלב מאכלים והשפעות מהמדינות שכבשו את האי לאורך ההיסטוריה, וממדינות האזור הגיאוגרפי המקיף את יוון: צפון אפריקה, והמטבח הערבי. השף עושה שילובים מעניינים ויצירתיים בין המטבח היווני למטבחים מלאומים אחרים. זו מסעדה שצריך להתאמץ כדי למצוא אותה, אך המאמץ שווה. אופן ההגעה: הולכים לאורך רחוב Karaoli Dimitriou, בסוף הרחוב הוא מתחבר לרחוב שנקרא Sifaka. המסעדה נמצאת ברחוב זה ליד אגודת החירשים – אילמים.
ביקור בחאניה מבטיח הנאה מלאה: ים כחול וצלול, אטרקציות מעניינות, אוכל ובילויים.