עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

קניות בעיר חאניה

איי יוון הם מקום נפלא לנופש, בילוי על שפת הים, טיולים ואוכל טוב. כבכל חופשה, גם מי שמגיע לנופש בחאניה ירצה לערוך קניות בחאניה. החוויה של קניות בחאניה ובאיי יוון בכלל שונה מחוויית הקניות בערים גדולות באירופה. איי יוון הם איים קטנים ולרוב אינם כוללים מרכזי קניות גדולים ומודרניים או חנויות רשת אירופאיות ידועות. עיקר המוצרים שניתן לקנות בסיור קניות בחאניה ובאיי יוון הם מוצרים מקומיים כגון: שמן זית, מוצרי אמנות ואומנות שונים, מוצרי עור ומזכרות לתיירים.

מאפייני החנויות בחאניה

תיירים המגיעים מערי אירופה וארה"ב ואף מישראל יתקשו להסתגל לדפוסי העבודה ולוח הזמנים של סוחרי איי יוון. הסוחר היווני מתעורר בבוקר לאיטו, נושם את האוויר הצח, אוכל ארוחת בוקר טובה, לוקח את הזמן, ורק כשהוא ערני שבע ורענן, הוא צועד בנחת לפתוח את חנותו....
בניגוד לעסקים בישראל הנפתחים בשעות הבוקר ופתוחים רצוף עד הערב, חנויות בחאניה פתוחות שעות מעטות במהלך היום.
שעות הפתיחה המאפיינות חנויות בחאניה הן: ימים ב', ד', ושבת: בוקר עד 14:00 לערך. ימים ג',ה' ו-ו': בוקר עד 14:00 ואז נפתחות לעוד כשעתיים בשעות הערב המוקדמות (לרוב בלי להתחייב על השעה...).
כך שאם אתם מסיירים בחאניה ורואים בחנות מסוימת מוצר שמוצא חן בעיניכם, אל תהססו וקנו אותו במקום. כי יכול להיות שאם תרצו לחזור מאוחר יותר, החנות כבר תהיה סגורה...

  • קניות

חנויות מומלצות

חנויות למוצרי עור: קניות בחאניה חייבות לכלול סיור ברחוב Skridlof. הרחוב הפך להיות לבזאר שלם של מוצרי עור.

חנות סכינים: החנות . To Macheradiko הנמצאת בכתובת: Sifaka Street 13 בעיר חאניה. בחנות מבחר עצום של סכינים בכל המינים והסוגים ולכל מיני מטרות. גם אם אינכם צריכים סכין, היכנסו לחנויות הסכינים כדי להתפעל מהשפע והדרך בה מוצגות הסכינים בחנות.

חנות תכשיטים: Midas Jewellery, כתובת: Zambeliou &Kondilaki corner, Old harbor, Chania. חנות הממוקמת בנמל הישן. בחנות מבחר של תכשיטים, חלקם ייחודיים לכרתים, עדינים ויפים.

האגורה (השוק) של חאניה, הוא בהחלט מקום שמצדיק ביקור מיוחד כשעושים שופינג בחאניה. מדובר בשוק מקורה, שדוכניו עמוסי כל טוב. בין דוכני השוק פזורות גם מסעדות קטנות המוכרות מעדנים במחירים מצחיקים. ניתן לרכוש בשוק שמן זית אותנטי, ומוצרי מזון מעניינים אחרים. השוק נמצא בחלק הדרומי של העיר העתיקה, בין הרחובות Tsouderon ורחוב Giannari.

לא כדאי לוותר על סיבוב קניות בחאניה. לאחר רכישת תכשיטים ומוצרי עור, תוכלו לענוד את הרכישות החדשות ולצאת לבילוי מהנה של חיי לילה בחאניה.

  • קניות

אילו סוגי מוצרים ניתן לקנות?

קניות בחאניה יכללו מבחר משמח של מוצרים ייחודיים למקום:

מוצרי עור: חאניה היא הבירה של מוצרי העור בכרתים. ניתן למצוא בה מבחר חנויות למוצרי עור הכוללות את מגפי העור שהאי כרתים מפורסם בייצורן, תיקים, ארנקים, מעילי עור, חגורות, סנדלים ועוד, במחירים משתלמים יחסית למוצרי עור.

תכשיטים: האי כרתים ובמיוחד העיר חאניה ידועים באמנות התכשיטנות הייחודית למקום. חלק גדול מהתכשיטים הם תכשיטים שנעשו בעבודת יד על ידי צורפים ואמנים מקומיים. התכשיטים עשויים לרוב מכסף וזהב, והדוגמאות מושפעות מן האמנות היוונית הקלאסית.

מוצרי קרמיקה וכדרות: האי כרתים ידוע ביצירות הקרמיקה של תושביו, הכוללות כלי מטבח וכלי נוי. באי יש חנויות למוצרי קרמיקה, בעיקר בערים כמו חאניה, וסדנאות לייצור מוצרי קרמיקה שם האמנים יוצרים את הכלים לנגד עיני המבקרים. הסדנאות נמצאות לרוב מחוץ לעיר.

סכינים: האי כרתים ידוע בחנויות הסכינים האיכותיות שלו ובעיר חאניה יש לא מעט חנויות סכינים מסורתיות. בעבר שימשו הסכינים מעבר לכלי מטבח גם לסמל סטאטוס בקרב גברי האי.

  • קניות