עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך קוסטה ברווה למטייל

 • שם העיר
  קוסטה ברווה
 • מדינה
  ספרד
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  ספרדית
 • שעה
  19:34

חוויית נופש בקוסטה בראווה מציעה לתיירים קו חוף מרהיב, עם חופים קסומים, צוקים מרשימים הנופלים אל הים וכמובן אווירת נופש שרק עיירות החוף הספרדיות מסוגלות לספק. אזור קוסטה בראווה כולל, מלבד החופים המרשימים, מגוון רחב של עיירות ואטרקציות תיירותיות, הוא שוכן במחוז ג'ירונה שבחבל קטלוניה בצפון-מזרח ספרד, מרוחק מברצלונה פחות ממאה ק"מ. משמעות שמו של האזור בעברית היא "החוף הפראי", על שם הצוקים הגבוהים שיוצרים מראות מהממים. אזור החוף, שנמצא לחופי הים התיכון מבלנס בדרום ועד הרי הפירנאים והגבול הצרפתי בצפון, מושך אליו מיליוני תיירים בכל שנה כבר שנים רבות.

 

היסטוריה

 

נופש בקוסטה בראווה מציע לכם כמובן חופשת חוף קסומה ואיכותית על כל המשתמע מכך, אך האזור כולו משופע בהיסטוריה מרתקת הרלבנטית לטיול בו ולהכרת התרבות. לאורך השנים האזור היה אזור חוף טיפוסי בספרד, עם עיירות דייגים קטנות ומקסימות, שלווה באוויר ונופים קסומים של ים, חופים מרתקים והרי הפירנאים הנישאים בצפון. בשנות ה-50 ממשלת ספרד החליטה לפתח את האזור תיירותית והושקעו משאבים רבים בנושא. בתחילה האזור עבר פיתוח גדול ומואץ ושווק בעיקר לתיירים מצפון אירופה שרצו לברוח לשמש. ערי התיירות המרכזיות שפותחו ועד היום נשארו הגדולות ביותר מבחינת חבילות נופש בקוסטה בראווה הן, בלאנס בדרום האזור, טוסה דה מאר ולורת דה מאר (הגדולה שבערי הנופש של קוסטה בראווה).

 

דמוגרפיה וגיאוגרפיה של אזור החוף הפראי והקסום

טיול בקוסטה בראווה מאפשר ליהנות גם מהון אנושי מדהים, נוף טבעי מקסים ושונה כל כך מחופי הים התיכון שאנו מכירים מישראל וכמובן מהנאות החיים שחופשת חוף ספרדית מציעה. תושבי קוסטה בראווה הם קטאלונים גאים, הדבר ניכר בתרבות, בתחושת הלאומיות והגאווה – בדומה למה שניתן לחוש בביקור בברצלונה או ג'ירונה הקרובות. כיום רוב כלכלת Costa Brava מסתמכת על תיירות והרבה פחות על דייג וחקלאות כפי שהיה בעבר, כך שרוב האוכלוסייה עוסקת בענפי השירות התיירותיים כמו קניות, מלונות, מסעדות, הדרכות טיולים, שייט וכן הלאה.

מבחינה גיאוגרפית, אזור קוסטה בראווה מציע שפע אדיר למטיילים ונופשים, החל בחופים ומפרצים קסומים, דרך פארקים וגנים מושקעים ועד אזורים מוגנים מלאים בטבע מדהים. מראה מאפיין של האזור הוא צוקי אבן מרשימים וגבוהים הנופלים מהיבשת על הים, מה שיוצר מפרצים חבויים ומקסימים, מראות דרמטיים ועוד. כמובן שלא יחסרו לכם חופים זהובים נקיים ומלאי אטרקציות, כך שאפשר לשלב בין טיול בקוסטה בראווה לנופש "בטן-גב" קלאסי.

כלכלה – חופשת חוף אירופית!

קוסטה בראווה הוא אזור בספרד, כך שהמטבע השולט בחופשה שלכם באזור יהיה כמובן היורו, מה שאומר שאפשר בהחלט לצפות לרמות מחירים אירופיות בחופשת החוף במקום. למרות זאת, ספרד באופן כללי נחשבת זולה יותר מיעדים אירופיים אחרים וגם קוסטה בראווה מציעה אטרקציות, בילויים ומקומות לינה במחירים נוחים לעומת ערים אחרות ואזורי נופש פופולאריים ביבשת.

נופש בקוסטה בראווה – ים של אפשרויות

אזורים רבים לכל אורך קוסטה בראווה עברו פיתוח נרחב והם כיום מרכזי תיירות עמוסים באטרקציות, מלונות ואנשים, אפשר לבלות את כל החופשה במודל של "הכול כלול" ולא ממש לצאת מגבולות המלון או העיירה שלכם. אך עיירות מסוימות וחלקים רבים יחסית של קוסטה בראווה שמרו על מראה מסורתי יותר, מקומות שהפכו לפנינים נסתרות עבור מבקרים שרוצים קצת יותר משמש, חופים וסנגריה. עיירות קטנות כגון קדקאס (שתושבים מפורסמים שלה היו סלבדור דאלי וגם פיקאסו) למרגלות הפירנאים, פאלס, טאמארוי ורבות אחרות, מציעות אפשרויות מרתקות של נופש בקוסטה בראווה שיכול לכלול חופים, קניות, מסעדות משובחות, טיולי טבע ועוד.