עוד רגע :)
הפלגות נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך קפריסין למטייל

 • שם העיר
  קפריסין
 • מדינה
  קפריסין
 • מטבע
  אירו
 • שפה
  יוונית, טורקית
 • שעה
  00:05

מדריך קפריסין למטייל
קפריסין הוא האי השלישי בגודלו באזור הים התיכון והוא ממוקם דרומית לטורקיה. קפריסין נחשבת ליעד תיירותי מבוקש בשל מזג אוויר נפלא, כמעט לאורך כל השנה, חופים נפלאים על המים המלוחים של הים התיכון, ספורט ימי עשיר לרבות צלילה, גלשנים ועוד. נוף האי כולל מישורים ירוקים, גפנים עשירים וצפופים ואף אזורים הרריים המזמינים הן מטפסים, רוכבי אופניים ואפילו סקי בעת החורף.

קפריסין הינה למעשה רפובליקה המשויכת לאיחוד האירופי, לכן המטבע הנפוץ הינו היורו. גודלו של האי כ-9,250 קמ"ר, והאוכלוסייה מוערכת באזור המיליון תושבים. השפות הנפוצות בקפריסין הינן יוונית וטורקית, אך הם לרוב דוברי אנגלית.

החופש, הטבע והאוכל
ללא ספק, קפריסין הוא אחד מאתרי התיירות המבוקשים ביותר לנופש באזור הים התיכון. השילוב של מזג אוויר מושלם כמעט לאורך כל השנה, חופים מדהימים להתרפקות והנאה מהשמש, והטבע המגוון ברחבי האי – זהו פשוט שילוב מנצח. האי היפיפה הזה מאוד מודרני בגישתו, ולכן יודע לקבל תיירים בזרועות פתוחות יחסית. כך שלמעט תחבורה ציבורית בינעירונית, תמצאו מלונות נוחים ומזמינים וחופשה מרגיעה ורגועה באמת.

בין אם תרצו לשכב ולהשתזף על החופים, ליהנות מצלילה או ספורט ימי אחר, או לצאת לטרק בהרים והטבע הפתוח – בקפריסין תוכלו למצוא את הדרך הנכונה ביותר להירגע ולהשתחרר. גם המטבח הקפריסאי ערב לחיך הישראלי מאוד, בין אם במאכלים האהובים על כולנו כמו חומוס, קבב, ובשרים, או בטעמים המתובלנים של המטבח הטורקי, או מהצד השני המטבח היווני – שני מטבחים אשר משפיעים מאוד על הקולינריה בקפריסין. וזה עוד מבלי להיכנס לקינוחים המדהימים בטעמי הפיסטוקים, שקדים, מי ורדים, ועוד.

היסטוריה עשירה ותרבות מרתקת
מעבר לנופיה הנפלאים והחופשה הרגועה לחופי הים, לקפריסין ישנו עבר עשיר ומפואר ותרבות מרתקת שמהווה סוג של טעימה טורקית ויוונית בו-זמנית. עוד בעת העתיקה, הגיעו היוונים אל האי והקימו בו מושבות. אך למעשה ישנה עדות באי זה לנגיעות תרבותיות שונות, הן מהפיניקים, המצרים, האשורים, ואפילו הפרסים. קפריסין נכבשה לאורך השנים, אך רק בשנת 68 לספירה בערך היא סופחה לאימפריה הרומית ועברה הלניזציה, כמדינות רבות אחרות.

גם ליהודים הייתה נגיעה בקפריסין, ועד למרד כנגד הרומאים, שהתרחש ככל הנראה באזור 117 לספירה, הייתה אוכלוסייה של כ-240,000 יהודים באי. אך לאחר מרד זה, אסרו הרומאים על היהודים להגיע אל האי תחת עונש מוות.

עם השנים עבר האי ותושביו תהפוכות רבות, לרבות התפשטות האסלם באי, כיבוש על ידי אנגליה במסע הצלב השלישי, שלטון הטמפלרים, רפובליקת ונציה בעת החדשה, עד שלבסוף זכתה קפריסין לעצמאות בשנות החמישים של המאה העשרים. בעקבות הפיכה בשנת 1974, טורקיה פלשה והשתלטה על מחציתו הצפונית של האי, אשר הקימה שם רפובליקה טורקית שלא זכתה להכרת אף מדינה כולל האומות המאוחדות, ועד היום האי נשאר מחולק בין חלקו היווני והטורקי.

זוהי ההיסטוריה רק על קצה המזלג, אך כבר אפשר לראות עד כמה עשירה ומרתקת היא קפריסין. חובבי היסטוריה וטיולים יזכו לעושר תרבותי, תרבות מרתקת, מוזיאונים מרתקים ואתרי עתיקות מרגשים הנוגעים בתקופות שונות בהתגלגלות חיי האי ותושביו.

אולי יעניין אותכם גם:

טיסות ללרנקה

 

C