עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך דוברובניק למטייל

 • שם העיר
  דוברובניק
 • מדינה
  קרואטיה
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  00:19

דוברובניק היא עיר נמל יפהפיה לחוף הים האדריאטי בקרואטיה. השילוב של מגדלים, ארמונות, כנסיות והחומות של העיר העתיקה מימי הביניים כולם שמורים להפליא, גגות הרעפים הצבעוניים  של הבתים על רקע צבעו התכול של הים הפכו אותה ליעד תיירותי פופולרי מאוד.

 

מקור השם דוברובניק הוא במילה הקרואטית Dubrava  שפירושה עצי אלון, על שום האלונים הרבים שהקיפו את העיר. העיר העתיקה של דוברובניק (Stari Grad) היא אתר מורשת עולמי,  ורוב האתרים החשובים שבה נבנו במאות ה=12-13 כשבעיר שלטה הרפובליקה של וונציה.

העיר העתיקה מוקפת חומת אבן, בהן נפרצו מספר שערים. החומה שאורכה כ=2 ק"מ,  נחשבת לאחת החומות היפות בעולם. החומה מתנשאת לגובה של כ=25מ`, ואפשר לסייר בה. החומה  משובצת מגדלים ומבצרים רבים. ביניהם מגדל מינצ'טה (Minčeta), הנקודה הגבוהה ביותר בעיר העתיקה. המגדל העגול הושלם במאה ה=15, וניתן לראות ממנו את העיר העתיקה כולה. במהלך פסטיבל הקיץ של העיר נערכים במבצרים, בארמונות העתיקים ובכיכרות מופעים וקונצרטים.רוב האתרים החשובים בעיר העתיקה, המומלצים לתיור בעת נופש בדובורניק נמצאים סביב למדרחוב פלאצה  (Placa), שמתחיל משער פילה (Pile), שבחומה המערבית ועד מגדל השעון.בתחילת הרחוב, נמצא המנזר הפרנציסקני  (Franjevački Samostan).שהוקם במאה ה-14 והוא אחד היפים מסוגו באיזור. בסמוך למנזר הפרנציסקני, מצידו השני של רחוב פלאצה, נמצאת מזרקת אונפוריו הגדולה (Onofrio), שנבנתה ב-1438. לא רחוק משם, ברחוב היהודים (Žudioska ulice) נמצא  בית הכנסת הספרדי העתיק ביותר באירופה, שהוקם במאה ה-15 ועדיין פועל.בקצה רחוב פלאצה נמצא ארמון הנסיך  (Knezev Dvor), מבנה אבן מרשים בנוי בסגנונות גותי ורנסאנסי ומוצגות בו יצירות אמנות רבות.בצד המזרחי של החומה ממוקם הנמל הישן (Stara Luka) של דוברובניק, ולידו סמוך לכניסה לעיר העתיקה, נמצאת הגלריה של דוברובניק לאמנויות. הגלריה ממוקמת בווילה ענקית שהיתה שייכת למיליונר מקומי שעסק בספנות.

 

מול העיר בים מספר איים, בינהם לוקרום (Lokrum). אי ירוק שכולל חופי רחצה ושמורת טבע, ובה שרידי מנזר מימי הביניים. אל האי אפשר להגיע במעבורת מהנמל החדש של דוברובניק.

מסביב לעיר העתיקה של דוברובניק משתרעת העיר החדשה, שכוללת מלונות, מסעדות, בארים ובתי קפה שמומלץ לסרוק בעת נופש בדוברובניק.

חבילות לדוברובניק

חבילה טיסה לדוברובניק 7 לילות, מתאריך 04/08/20 עד תאריך 11/08/20 מחיר לנוסע החל מ- $509 סה"כ לתשלום $509

7 לילות11/08/20-04/08/20

מידע נוסף על