עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך חלקידיקי (סלוניקי) למטייל

 • שם העיר
  חלקידיקי (סלוניקי)
 • מדינה
  יוון
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  יוונית
 • שעה
  19:11

חצי האי חלקידיקי (halkidiki) הוא חצי האי המצוי מזרחית לעיר סלוניקי. חצי האי מחולק ל- 4 איזורים מרכזיים.


חלקידיקי בנוי בצורה של כמעט יד עם שלוש אצבעות. שלושת האצבעות הם לשונות יבשה מוקפים בים. לכל אחת משלוש אצבעות היבשה המרכיבות את חצי האי יש אופי מיוחד משלה: שניים מהם (קסנדרה וסיטוניה) מיועדים לנופש ליד הים וטיולים בטבע, ואילו האצבע השלישית, המזרחית ביותר (אתוס) מלאה במנזרים עתיקים ומיושבת ע"י נזירים.


מעל האצבעות של חלקידיקי מצוי מרכז חצי האי, בוא יש כמה אטרקציות שמומלץ לבקר בהם בעת ביקור: מערת פטארלונה ומקדש זאוס

קסנדרה (Kassandra) - חצי האי האצבע המערבית 


קסנדרה הקרובה ביותר לסלוניקי, היא המאוכלסת והמתויירת ביותר מבין שלוש האצבעות של חלקידיקי, בעיקר בחלקה המזרחי. תיירים אוהבים אותה בשל יערות האורנים, החופים הלבנים והצוקים המיוערים. זהו אזור נופש אידיאלי, עם מגוון רחב של בתי מלון, מסעדות, ברים, מועדונים והרבה ספורט מים. יחד עם זאת, קסנדרה עדיין לא זוכה לפופולריות להם זוכים איי יוון כגון רודוס, מיקונוס או כרתים, ובהחלט אפשר למצוא בה שקט ושלווה.

סיטוניה (Sithonia) - חצי האי האצבע המרכזית


סיטוניה, נחשבת ליפה ביותר, ומושכת בעיקר את חובבי הטבע. ממוקמת במרחק של כשעת נסיעה משדה התעופה של סלוניקי, רגועה ושלווה יותר מקסנדרה. זהו אזור מעט פחות מתויר, שבו הרים מיוערים, מפרצים סלעיים עם מי טורקיז, חופים פראיים ומבודדים וכפרי דייגים קטנים. בנוסף לבילוי בחופים, חצי האי מציע מסלולי הליכה רבים בחיק הטבע. גם בסיטוניאה יש מספר כפרי נופש, אך כאן המצב רגוע יותר מקסנדרה ויש גם הרבה יותר אפשרויות טיול. קל מאד לטייל באצבע זו של חלקידיקי שכן היא מוקפת בכביש טבעתי נח מאד.

אתוס (Athos)- חצי האי האצבע המזרחית


מעין מדינת מנזרים אוטונומית, שבמרכזה ההר הקדוש אתוס. אחד המקומות המיוחדים והמיסטיים ביותר בעולם. החלק הדררומי של חצי האי אתוס משובץ ב- 21 מנזרים יוונים אורתודוקסים הבנויים על צלע ההר, והוא הוכרז כאתר מורשת עולמית. כמה מהמנזרים נחשבים למרהיבים ביופיים גם מבחינה אדריכלית וגם מבחינת המיקום, בין המומלצים ביותר: מוני דוכיאריו, מוני אגיו פאנדלימוס, מוני זוגראפו, מוני דיוניסיו, מוני סימונוס פטראס.


הר אתוס אסור לנשים (ולכל בעל חיים ממין נקבה), ורק גברים חיים או מבקרים בו. על אף שזהו יעד מרתק, רק תיירים מעטים מגיעים אליו – מספר המבקרים בהר מוגבל וכל מבקר חייב להצטייד מראש באישור כניסה מיוחד. השגת אישורי הכניסה קשה והביקוש רב מן ההיצע. מרבית התיירים יכולים להתרשם מאתוס רק מתצפית מרחוק במהלך שיט סביבו.