עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

אטרקציות בעיר חלקידיקי (סלוניקי)

מערת פטרולינה (Petralona)

מערת נטיפים גדולה ומרשימה, אחת המערות היפות והגדולות ביותר ביוון. במערה זו נמצאו שרידיו של האדם הוותיק ביותר באירופה. מחקרים הראו כי הגיל שלו הוא מעל 700,000 שנים! נמצאו גם מאובנים של דובים, אריות, קרנפים, צבועים, פילים, נמרים, ביזון, פילים, ושלדים של 25 מינים של ציפורים, 17 מינים של עטלפים, 16 מינים של מכרסמים. כמה מהשרידים בגיל כ- 5 מיליון שנה!
אורכה של המערה הפטרלונית הוא כ -2 ק"מ. המערה מהווה מוקד משיכה לתיירים בזכות הנטיפים המרשימים שבה, שנוצרו על ידי הטבע עצמו.


חוף Nea Plagia

חוף רחב וחולי עטוף בברים אופנתיים.


חוף Olympiada

שלל אפשרויות לספורט ימי ומסעדות המגישות אוכל יווני אותנטי (נמצא בצד השני של חצי האי ביחס לסלוניקי- ורחוק מידי)

כפרים מומלצים בסיטוניה


אגיוס ניקולאוס (Agios Nikolaos)

הכפר ההררי נמצא המסורתי בצפון-מזרח סיטוניה. בכפר סמטאות צרות ומרוצפות אבן ובהן בתים מסורתיים מהמאה ה-19. בכיכר המרכזית שוקקת החיים יש מזרקת מים מוקפת פרחים וסביבה יש כמה מסעדות. במורדות הכפר יש מפרצים קסומים עם חופים יפים ונקיים, ובמרחק 2.5 קילומטרים מהכפר נמצא נמל אורמוס פאנאגיאס (Ormos Panagias), ממנו יוצאות סירות תיירים לשיט סמוך לחצי האי אתוס.


וורוורו (Vourvourou)

במרחק כעשרה קילומטרים מאגיוס ניקולאוס נמצא אחד המקומות היפים בחלקידיקי, ובו חוף יפהפה, הר מכוסה ביער עבות ותשעה איים שעליהם ניתן להשקיף מהחוף. מוורווורו אפשר להפליג לדיאפורוס (Diaporos), הגדול באיים, שבו חופים מבודדים עם מים צלולים להפליא. ניתן לצלול שם.


סרטי (Sarti)

ליד וורוורו, במזרח סיטוניה, נמצא כפר הדייגים הקטן, שנודע בחופיו היפים, ומושך אלפי תיירים בעונת הקיץ. הכפר מוקף בהרים ירוקים ויש לו חופים לבנים ויפים. הכפר מאוד תיירותי ויש בו הרבה מאוד חדרים להשכרה, בתי מלון, טברנות, ברים וחנויות מזכרות.


כפר ניקיטי (Nikiti)

שוכן בצפון סיטוניה הוא אחד העתיקים בחלקידיקי. הכפר מחולק לשניים – ניקיטי העתיקה וניקיטי החדשה. בניקיטי העתיקה, ששוכנת על גבעה, אפשר לראות בתים שמורים היטב מהמאה ה-19. ניקיטי החדשה שוכנת לחוף הים, שם אפשר למצוא בתי קפה רבים ומסעדות. בימי שישי בבוקר מתקיים בניקיטי שוק מסורתי שבו אפשר לקנות דבש ומוצרים נוספים מתוצרת המקום.


נאוס מרמרס (Neos Marmaras)

ליד ניקיטי במערב סיטוניה נמצא הכפר הקוסמופוליטי והפופולרי ביותר בסיטוניה. הכפר ידוע בחופים הארוכים והיפים, בברים הטרנדיים שעל החוף ובחיי הלילה הסוערים ביותר בסיטוניה (אם כי הכל יחסי).


חוף Kavourotripes

נקרא גם orange beach. חוף מקסים, שנראה כמו הכלאה מוצלחת במיוחד בין ראש הנקרה לחוף קריבי חלומי. אחד החופים המפורסמים ביותר בחלקידיקי, מים בצבע טורקיז ופסלים גדולים באבן טבעית על גבול המים.


kalamitsi beach

אחד החופים היפים ביותר בחלקידיקי, במקום מרכז צלילה.

חוף קאלגוריה

נחשב למצויין ומומלץ


חוף אגומנדרה

מלבד חופים חלק של של חלקידיקי מלא ביערות עבותים עם מסלולי טיול.


חוף Porto Koufo

שוכן בנקודה הדרומית בסיתוניה. כאן אפשר לשחות בלגונה רדודה ויפהפיה, שנתחמת על ידי שתי גבעות ירוקות שמגיחות מתוך המים.


חוף koviou

חוף חולי מקסים עם מי טורקיז. יש במקום מועדון צלילה.