עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך סנטוריני למטייל

 • שם העיר
  סנטוריני
 • מדינה
  יוון
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  12:53

סנטוריני-יוון

 

האי סנטוריני ( Santorini Thera ) הוא חלק מקבוצת איים קטנה ומעגלית בים האגאי ביוון, שמרוכזת סביב ללגונה מרכזית שעומקה כ=400 מ'.  סנטוריני הוא האי הגדול בינהם, ונחשב ליעד תיירות בינלאומי פופולרי במיוחד.

האי מציע שילוב קסום של נופים - מצוקים  גבוהים שנוצרו כתוצאה מפעילות של הר געש, שההתפרצות האחרונה שלו היתה בשנת 1956 שיורדים בחדות למים התכולים, מרבדי חול שחור ואדום שבחלק מהחופים באי, בתים לבנים על המצוקים, בתי מלון איכותיים, אוכל משובח ותושבים ידידותיים, טברנות וחיי לילה תוססים.  אומרים ששקיעות השמש היפות בעולם נצפות ממצוקי סנטוריני.

 

בירת האי היא העיירה פירה (Phira ), והיא כוללת מוזיאונים, כנסיות,  טברנות וחנויות.  הכיכר המרכזית בעיירה היא כיכר תיאותוקופולו (Theotokopoulou ), ממנה יוצאות הסמטאות הציוריות האופייניות ליוון של בתים לבנים (עם הדלתות המיוחדות שזוכות לצילומים תיירותיים רבים) וגגות כחולים הבנויים במעלה המצוק.

במורד 600 מדרגות (יש גם רכבל) ממרום העיירה ממוקם הנמל העתיק של פירה, שכולל  מסעדות וטברנות.  מהנמל ניתן גם לצאת במעבורת לאיים שכנים ולאטרקציות אחרות בסנטוריני, בינהן:

הפלגה להר הגעש, שכוללת טיפוס על ההר המעשן והחם, ביקור במעיינות החמים של האי פאליה קאמני (Palia Kameni), ושיט ובילוי באי הקטן תיראסיהThirasia) ). 

 

בקצה הצפוני של האי בפסגת המצוק ממוקם הכפר הקסום איאה  (Oia,). איאה נפגעה קשות ברעידת האדמה של 1956, ואחריה בוצע במקום שיקום מקיף, שהפך אותה ליעד תיירותי יוקרתי, שכולל לצד הסמטאות הציוריות והבתים הלבנים האופיינים חנויות של מוצרי יוקרה,  המוזיאון הימי  המרשים, גלריות, וטברנות.

האטרקציה העיקרית של איאה מתחוללת כל יום מחדש: נוף השקיעה המהפנט של שמש אדומה מעל מים תכולים על רקע צריחי הכנסיות הלבנים.  נקודת התצפית והצילום  המועדפת והצפופה ביותר בעונה היא בחומות קסטרו (Kastro walls).

 במרחק של כ=200  מדרגות היורדות מראש הצוק של הכפר איאה, נמצא הנמל של הכפר אמודי ((Ammoudi. בנמל המקסים יש טברנות, מעגני סירות ציוריים, ומראה הים הבלתי נשכח.

 

.בצד הדרום מזרחי של סנטוריני ממוקם הכפר קאמארי (Kamari ), שהוקם על מנת לעודד את התיירות אחרי רעידת האדמה הגדולה. כאן נמצאים חופי החול השחור החמים,  שאורכם 2 ק"מ, וכוללים מתקני חוף מסודרים. לאורך החוף ממוקמים בתי המלון, מסעדות, ברים וטברנות, וחנויות מזכרות.

לא רחוק מקאמארי נמצא חוף פריסה Perissa) ), שיזכיר לישראלים את חופי סיני.  בפריסה נמצאת גם הכנסייה הגדולה ביותר באי, כנסיית טימיוס סטאברוס (Timios Stavros), לבנה עם גג כחול.

 

בין קאמארי ופריסה במעלה ההר ממוקמים שרידיה של עיר הבירה העתיקה של סנטוריני, ת`ירה. האתר  מציג שרידים של מבנים, מקדשים ואולמות, ויש ממנו נוף מרהיב. אתר ארכיאולוגי חשוב נוסף באי הוא אקרוטירי העתיקה ((Akrotiri שמכונה "פומפיי של הים האגאי". באתר המקורה בגג מיוחד נראים  שרידי העיר השמורים, שנקברה ברעידת אדמה לפני כ-500 שנה.

 

על הפסגה הגבוהה ביותר בסנטוריני ממוקם הכפר פירגוס (Pyrgos ), שבו  צפיפות הכנסיות הגדולה באי- למעלה מ-40 כנסיות. המפורסמת ביותר בהן היא המנזר של פרופיטיס איליאס (Profitis Ilias). אטרקציה נוספת היא שרידי המצודה הוונציאנית העתיקה של הכפר, שמאפשרת תצפית על כל האי.