עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך קירניה - צפון קפריסין למטייל

 • שם העיר
  קירניה - צפון קפריסין
 • מדינה
  קפריסין
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  11:00

ביקור בקפריסין הטורקית

צפון קפריסין, הידועה גם בשם "קפריסין הטורקית", היא מדינת רפובליקה עצמאית. למרות הקיום העצמאי של הרפובליקה, מדינות העולם לא מכירות בה כמדינה נפרדת מהחלק האחר של האי; זאת למעט טורקיה ומספר מדינות בודדות נוספות המכירות בעצמאותה, אם כי לא באופן מוחלט. שטחה של צפון קפריסין הוא 40% בקירוב משטח האי כולו, העומד על כ- 9,250 קילומטרים רבועים.

 

תיירות בצפון קפריסין

בשנים האחרונות אזור זה הוא מוקד תיירותי עולה, בעיקר בקרב התייר הישראלי שנוהר אל האזור בשל מחירי החבילות לצפון קפריסין, האותנטיות, החוויות והאטרקציות השונות שיש למקום להציע. הערים המתוירות ביותר שהקהל הישראלי בדרך כלל אוהב הן פמגוסטה (Famagusta) וקריניה (Kyrenia). שתי הערים ידועות בשל הנמלים וחופי הים היפים שלהן.

 

פמגוסטה היא אחת הערים העתיקות באי, המוקפת בחומות ונציאניות מרהיבות עוד מתקופת ימי הביניים. החומות עומדות איתן ונשמרו באופן יוצא מן הכלל ביחס לתקופת קיומן - גובהן 18 מטרים ורוחבן 9 מטרים. מלבד חופים לבנים ורכים, בעיר יש גם הרבה ארכיטקטורה, נוף מרהיב ומוקדים תיירותיים כגון טירת פמגוסטה, עיירת החוף בוגזי ועוד.

 

קירניה היא עיר מרתקת ומוקד תיירותי עולה, הממוקמת על חופיו הצפוניים של האי. העיר נוסדה בשנת 1800 לפני הספירה, ומלבד חופים ונמל יפה, תמצאו באי גם שלל אטרקציות ומקומות היסטוריים כגון הטירה קריניה, מוזיאון הספינה, מוזיאון אייקון וכן מגוון מוזיאונים ומוקדים היסטוריים נוספים בהם כדאי לבקר.

 

בקפריסין הטורקית תוכלו למצוא מגוון רחב של מקומות לינה, בקשת רחבה של מחירים, החל מ"בונגלוסים" עד למלונות למלונות יוקרתיים של חמישה כוכבים.

 

צפון קפריסין מציעה מבחר רחב של אטרקציות שתוכלו ליהנות מהן בביקור במקום, כגון צלילה במי הטורקיז של הים התיכון, מחנאות, פיינטבול, שיט יכטות, קזינו, מסעדות מעניינות, רכיבה על סוסים, מרכזי קניות ועוד הרבה פעילויות מעניינות.

 

השפה

השפה הרשמית של הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין היא טורקית, בעוד שהשפה השנייה היא אנגלית. שילוט באזורים המתוירים קיים באנגלית או בשתי שפות, כאשר ישנם אזורים מסוימים בהם השילוט הוא רק בשפה המקומית. ברוב הדרכים הראשיות השילוט כתוב בשתי שפות. חשוב לציין שעם מגמת התיירות העולה, התאמות לשילוט בשפה האנגלית נעשות במרוצה.

 

דמוגרפיה וכלכלה

צפון קפריסין מונה מעל 200,000 תושבים. מחציתם גרים בערים והשאר באזורים שסביב. קפריסין הטורקית אינה חברה באיחוד האירופי, על כך המטבע שלה אינו יורו אלה לירה טורקית חדשה (בדומה למטבע של טורקיה). לפני ביקור במקום כדאי להתעדכן בשער החליפין העדכני.

 

היסטוריה וגאוגרפיה

האי קפריסין מאוכלס כבר מעל 9,000 שנים, מסוף התקופה הפרה-היסטורית עד עצם היום הזה.

המתיישבים הראשונים הגיעו, ככל הנראה, מהארצות הסובבות את האי. בדומה לארץ ישראל, גם קפריסין נכבשה על ידי כמה וכמה אימפריות בחלוף העתים - ובהן אשורים, מצרים, פרסים, הלנים ורומאים.

 

קפריסין הוא האי השלישי בגודלו באזור הים התיכון (אחרי סרדיניה וסיציליה). מאז החלוקה ב-1974 הקפריסאים הטורקים חיים בחלקו הצפוני, ואילו הקפריסאים היוונים בצידו הדרומי. למרות הפיצול, שני הצדדים חולקים בירה משותפת.


החופים הצפון-מזרחיים של קפריסין מאופיינים במים כחולים צלולים של מי הים התיכון. האקלים באזור זה מאפשר ליהנות משחייה, שיזוף ופעילויות שונות בחופים, כמעט לאורך כל השנה. צפון קפריסין ידועה באקלים ים תיכוני טיפוסי. העונה החמה, לרוב, היא מאמצע מאי עד אמצע אוקטובר וחורף הוא, לרב, בין דצמבר- למרץ עם תקופות מעבר קצרות בין העונות. אקלים מצוין ומוכר מאוד לישראלים המעוניינים לבקר ולתייר במקום.