עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך לאס וגאס למטייל

 • שם העיר
  לאס וגאס
 • מדינה
  ארה"ב
 • מטבע
  דולר
 • שפה
  אנגלית
 • שעה
  07:40

עבור מיליוני אנשים בעולם, נופש בלאס וגאס היה ועודנו הדרך המושלמת לזכות בחופשה נהדרת. קשה להאשים את אותם אנשים המגיעים מכל קצוות העולם. בכל זאת, עם חיי הלילה, המסעדות, הנופים, האתרים, האטרקציות, מלונות הפאר, ההימורים ומה לא? איך אפשר שלא ליהנות בגן העדן הזה? אבל למרות מה שחושבים, ללאס וגאס יש הרבה יותר מה להציע מאשר הימורים, מסיבות ואלכוהול. אז רגע לפני שגם אתם מתמכרים להנאה, בואו ניקח את זה לאט ונכיר את "עיר החטאים" המדהימה.

קצת כלכלה, הרבה היסטוריה

אנטוניו ארמיחו, נשמע אומנם כמו שם של כוכב טלנובלה, אך תאמינו או לא, מדובר באדם שגילה את לאס וגאס, אי שם ב-1820, במהלך מסע חקר טבע תמים. על זה נאמר – יצא לחפש אתונות ומצא מלוכה.
מ-1854 החלו המתיישבים הראשונים להגיע למקום, ומאז, כמילות המשורר, כל השאר היסטוריה. כיום מונה העיר עצמה למעלה מ-600 אלף איש, המתפרסים בהנאה על פני 340 קילומטרים רבועים. נשמע מרווח, נכון? ואם נספר לכם שבכל רגע נתון נמצאים למטרות נופש בלאס וגאס יותר ממאה אלף תיירים בעיר? עדיין חושבים כך? במטרופולין הסובב את העיר מתגוררים למעלה מ-2 מיליון איש, המתפרנסים בעיקר מתיירות, תעשיית ההימורים ותעשייה עתירת ידע.

כאמור, לאס וגאס הינה בירת ההימורים הבלתי מעורערת של העולם. בשנת 1931, 20 שנה לאחר הקמתה הרשמית, הפכו עסקי ההימורים לחוקיים. בחלוף 10 שנים נבנו מלונות ההימורים הראשונים. כיום, ברחובות ואזורים שונים של העיר ובראשם רחוב ה"סטריפ" הידוע, ניתן למצוא עשרות מלונות עם בתי הימורים וקזינו מרשימים במיוחד. שום נופש בלאס וגאס אינו שלם בלי ביקור באחד מהם.

שלטון ודמוגרפיה – כדי שתדעו לאן הולך הכסף שאתם מפסידים...

באופן לא מפתיע, השלטון בלאס וגאס נבחר בצורה דמוקרטית על ידי מועצה נבחרת. הבחירות נערכות אחת לארבע שנים וזכאי להצביע בהן כל אחד ממאות האלפים שחצו את גיל 18. החיים הפוליטיים בעיר מתנהלים לרוב על מי מנוחות וכמה צפוי, לא סובלת העיר מבעיות תקציביות. כבר עשרות שנים נחשב השלטון המקומי בעיר כסמל לניהול שלטוני תקין ונקי כפיים.

נופש בלאס וגאס, בין עוד משחק בלק ג'ק לכוס משקה נוספת בבר המקומי, רצוי שיכיל גם טיול יומי בין בנייני השלטון ובתי הממשל השונים בעיר. מבחינה דמוגרפית, גם בווגאס נדמה שהעולם שייך לצעירים. הגיל הממוצע בעיר 34.5 – בדיוק הגיל בו ניתן להתחיל להמר ולשתות... 51.8 אחוז מהאוכלוסייה בעיר הם גברים, אחוז שוודאי עולה משמעותית נוכח ריבוי התיירים הזכרים המגיעים לאזור.

נופש בלאס וגאס – בלי מעילים, עם הרבה בריכות

האקלים באזור מדברי ויבש. כמעט 300 ימי שמש שוטפים את לאס וגאס מדי שנה, עם טמפרטורה ממוצעת של 25 מעלות. לעיתים, בחודשי הקיץ (המקבילים לאלו בישראל), עשויים להגיע הטמפרטורות לכדי 40 מעלות. ואם תפסידו ברולטה, תרגישו שזה 45. מזל שיש בעיר 17 תחנות כיבוי שריפות. מאות אלפי התושבים והתיירים יכולים ליהנות במהלך טיול בלאס וגאס מלא פחות מ-12 בריכות המפוזרות בעיר ו- 14 בתי ספר לגולף. אם אחד מהתושבים במקום לקח לכם את הכסף וברח, תוכלו לפנות לאחת מ-8 תחנות המשטרה.

חופשה בלאס וגאס היא הרבה יותר מהימורים. אם תגיעו בגישה הזאת, החופשה הזאת עשויה להפוך לטובה ביותר בחייכם. נופש בלאס וגאס – בחירה בחיים הטובים.