עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך לרנקה למטייל

 • שם העיר
  לרנקה
 • מדינה
  קפריסין
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  21:06

לרנקה-קפריסין

 

 

 

העיר לרנקה (  (Larnaka   ממוקמת בדרום מזרח קפריסין לחופי הים התיכון. בעיר פועלים שדה התעופה הבינלאומי  של קפריסין, ונמל הים השני בחשיבותו (אחרי לימסול), וחיים בה כ=80 אלף תושבים, שעוסקים במסחר ובתעשיית התיירות הענפה.

 

לרנקה בנויה על שרידי העיר העתיקה קיטיון (   ( Citium  , ולידה נמצא אחד האתרים הארכיאולוגים  החשובים של קפריסין - Khirokitia   אתר הסטורי משנת 6800 לפני הספירה, שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. המקום נמצא על מדרום לעיר לכיוון לימסול, ולידו סכר קלבסוס  (Kalavasos  ): אתר מרהיב שמאפשר תצפית על האיזור.

 

בקצה הצפוני של העיר נמצאת המרינה הגדולה עמוסת הספינות שממנה נמתחת לאורך רצועת החוף טיילת Phinikoudes   שבה ממוקמים בתי המלון והאכסניות הרבות של העיר, טברנות מקומיות, מסעדות ובתי קפה, שבה מוצעים חיי לילה תוססים.

 

בקצה הטיילת ממוקמת מצודת לרנקה, שנבנתה המאה ה=17,  ובשנות המנדט הבריטי באי  שימשה כבית סוהר. בקומה הראשונה של המצודה ממוקם מוזיאון לחפצי ימי הביניים, וברחבה נערכים מופעים שונים וקונצרטים.

 

בעיר ניתן לבקר בכנסיית לזרוס הקדוש: על פי המסורת, לזרוס (אחיה של מרי) קם לתחיה על ידי ישו והמשיך לחיות בלרנקה. הוא היה הבישוף הראשון של העיר ולאחר מותו השני הוא נקבר בכנסיה שנקראת כיום על שמו.

 

ליד שדה התעופה ניתן לבקר במסגד Hala Sultan  , שנחשב לאחד המקדשים החשובים באיסלם, ובכיוון מערב ב"אגם המלח", שבו להקות שקנאים וציפורים רבות.

 

חופי לרנקה מציעים ים תכול אך חול אפרפר, ועיסוק שופע בספורט ימי, ששיאו בצלילה ל"צוללת התיירים", צלילה לשרידי ספינות ומושבות דגים סמוך למרינה.