עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך לונדון למטייל

 • שם העיר
  לונדון
 • מדינה
  אנגליה
 • מטבע
  פאונד
 • שפה
  אנגלית
 • שעה
  16:50

לונדון, היא בירת בריטניה ואחת הערים התיירותיות והמופלאות באירופה ובעולם כולו. לונדון נמצאת בחלק הדרומי של האי הבריטי ואת מרכזה חוצה נהר התמזה החשוב. נופש בלונדון יחשוף אתכם לאינסוף האטרקציות התיירותיות שיש לעיר להציע. אתרים היסטוריים, שלל מוזיאונים איכותיים, פארקים ססגוניים, כיכרות עמוסות, שווקים והצגות מיוחדות הם רק קצה הקרחון במה שיש לעשות בלונדון. מאמר זה יקנה סקירה קצרה בנושאים כלליים שמעניין לדעת טרם נופש בלונדון.


שפה

בעת נופש בלונדון תחשפו לשפה האנגלית, הרי היא השפה המדוברת והרשמית בכל אנגליה. לשמחתכם תוכלו להסתדר בקלות ברחבי העיר עם רמת האנגלית שאתם שולטים בה.


היסטוריה

בעת נופש בלונדון דעו שהעיר התיירותית שאתם נהנים ממנה כיום היא בעלת היסטוריה ענפה של כאלפיים שנה. שמה הקדום של העיר היה לונדיניום והיא נוסדה בשנת 43 לספירה ע"י הרומאים. יש חוקרים הגורסים שמקור העיר אף קדום יותר מלפני הופעת הרומאים. לאחר כמאתיים שנה כבר נהפכה לונדון לבירת המחוז של בריטניה מהממלכה הרומאית. אחרי נפילתה של האימפריה הגדולה לונדון ננטשה, ורק במאה השביעית הוקמה ונוסדה מחדש ע"י הסקסונים בשם לאנדנויטש. לאחר כמאתיים שנה, לונדון, חזרה למעמד שלה ונחשבה לעיר הגדולה בכל ממלכת אנגליה ובמאה ה-12 חזרה גם להיות בירת הממלכה. לונדון, גדלה עם השנים ונספחו אל תחומיה גם עיירות מהסביבה, ובמאה ה-18 התבסס מעמדה בתור הגדולה בעולם. בשנת 1665 עקב תנאי צפיפות קשים ולכלוך פרצה המגפה הגדולה בעיר, אשר עלתה בחייהם של למעלה מ-60 אלף איש. זמן קצר לאחר מכן פרצה השריפה הגדולה בלונדון. השריפה כילתה את רוב בתי העיר והתפשטה במהירות רבה מפאת הרוחות החזקות שנשבו באותו זמן. שיקום העיר כלל בניית בתי אבן ולבנים ובנייה מחדש של כנסיות אשר נשרפו.


דמוגרפיה

לונדון מתפרשת על פני שטח של 1,579 קילומטרים רבועים וכל המטרופולין מונה כ-14 מיליון אנשים. המטרופולין של לונדון הוא בין הגדולים בעולם והגדול ביותר הקיים באירופה. המוצא האתני של אוכלוסיית העיר מגוון וכולל כ-10% פקיסטנים או הודים, 5% אפריקאים, 5% קריביים ו-1% סינים.


יהודים בלונדון

בלונדון, קהילה גדולה של יהודים המונה כ-200,000 אנשים והיא הגדולה מבין קהילות בריטניה. רחובות גולדרס גרין, הנדון ופינצ'לי, נחשבים כרחובות בהם מתגוררים הרבה יהודים ובהם גם מסעדות וחנויות בבעלות ישראלית. מבין יהודי לונדון, ישנה גם קהילה חרדית גדולה של כ-10 אלפים משפחות, המרוכזת באזור סטמפורד היל והיא מהמשפיעות באירופה.
אקלים
בעת נופש בלונדון תשימו לב כי מזג האוויר בעיר מאופיין במשקעים רבים שיורדים בכל חודשי השנה ובאקלים ממוזג. ביולי הטמפרטורות מגיעות לממוצע של 18.5 מעלות צלזיוס ולעומת זאת ינואר הינו החודש הקר ביותר עם טמפרטורה ממוצעת של 5 מעלות צלזיוס. לעיתים בעת העונה הקרה יורד שלג בלונדון, כאשר חודש פברואר הוא היבש ביותר והכי פחות משקעים יורדים בזמנו. החודשים האידיאלים עבור נופש בלונדון הם חודשים יוני עד אוגוסט.
אתרי תיירות מרכזיים בזמן נופש בלונדון
סיור בעיר, בעת נופש בלונדון, יכלול מספר מוקדי עניין עיקריים, וביניהם: ארמון בקינגהאם, מצודת לונדון, ארמון וסטמינסטר וגשר לונדון. לונדון ידועה בתרבות הענפה שלה ובעיקר בהצגות התיאטרון האיכותיות שלה. לונדון שופעת במוזיאונים מצוינים כגון: מוזיאון להיסטוריה של הטבע, מוזיאון העיר לונדון ומוזיאון השעווה המפורסם של מאדם טוסו. לונדון משופעת בפארקים ירוקים ובמפורסמים שבהם הייד פארק אשר בעל פינת נואמים. טיול בלונדון, חייב לכלול גם את הכיכרות פיקדילי וטרפלגר הפופולאריות.
נופש בלונדון מאפשר חופשה מגוונת של ביקור באתרים מעניינים, היצע רחב של מופעי בידור ומבחר מסעדות.