עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך מדריד למטייל

 • שם העיר
  מדריד
 • מדינה
  ספרד
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  ספרדית
 • שעה
  19:09

בעת נופש במדריד תיווכחו כי היא עיר של אומנות, תרבות ושל מלכים ובהחלט מומלצת לביקור. לפניכם סקירה קצרה בנושאים כלליים שמעניין לדעת בעת תכנון נופש במדריד.

שפה

בעת נופש במדריד תחשפו לשפה הספרדית, הרי זו השפה הרשמית והמדוברת בספרד. ספרדית שייכת לקבוצת של השפות הרומאניות ודומה במיוחד לשפות פורטוגזית וגליסית. לשמחתכם תוכלו להסתדר היטב בעיר עם הידע שלכם באנגלית, למרות שבקיאות בכמה מילים בספרדית יוכלו בוודאי לעזור בעת נופש במדריד.

היסטוריה

בעת נופש במדריד תלמדו קצת על ההיסטוריה הענפה והמרתקת של העיר. המתיישבים הראשונים באזור מדריד של ימינו, היו מהתקופה הפרה היסטורית, אך המתיישבים המשמעותיים הראשונים היו רק בשנת 850 לספירה. בתקופה זו מוחמד הראשון הקים באזור ארמון ומצודה, אשר נכבשו ב-1085 ע"י אלפונסו השישי מקסטיל, בדרך לכיבוש טולדו. אלפונסו השישי שינה את המסגד במקום לכנסיה בשם "כנסיית הבתולה מאלמודנה". ממלכת קסטיליה וממלכת אראגון אוחדו לממלכת ספרד ובהמשך מדריד נהייתה לבירת הממלכה.
בתקופת הרנסנס, המלך פליפה החמישי הקים ארמונות חדשים על מנת לפאר את העיר ובתקופת השלטון של קרלוס השלישי רחובות מדריד עברו שיפוצים נוספים והעיר הפכה למודרנית יותר. בשנת 1873 נוסדה הרפובליקה הספרדית הראשונה וב-1931 התרחשה מלחמת האזרחים של ספרד.
בזמן שלטון פרנסיסקו פרנק, ההגירה מהעיר גדלה ועם תום שלטונו הממשל חזר להיות דמוקרטי ומדריד נהפכה למרכז תרבותי וכלכלי חשוב. בשנת 1975 ספרד הפכה להיות מונרכיה שוב, המלך חואן קרלוס הראשון, עמד בשלטון וארמונו הוצב בעיר מדריד.

דמוגרפיה וגיאוגרפיה

מדריד מתפרשת על פני שטח של 605 קילומטרים רבועים וכל המטרופולין מונה כ-5.5 מיליון אנשים. מדריד שוכנת בגובה של 655 מטרים מעל פני הים ומהווה את עיר הבירה הגבוהה בכל אירופה. כ-20% מתושבי העיר מדריד הינם מהגרים, רובם מדרום אמריקה והשאר מאירופה, אסיה, צפון ומערב אפריקה.

יהודים במדריד

לאחר גירוש יהודי ספרד לא התקיימה קהילה יהודית בעיר מדריד, אלא רק עד לזמן מלחמת העולם הראשונה. לאחר המלחמה הגיעו יהודים לספרד מארץ ישראל ואף בשנת 1917 נוסד בעיר במדריד בית כנסת. בזמן מלחמת העולם השנייה מספר היהודים בעיר עלה וחודשו חלק מהקהילות היהודיות במדריד. משנות החמישים עלתה פעילות יהודית בעיר והרבה עולים מצפון אפריקה השתקעו בעיר. מרכז קהילתי ובתי ספר יהודיים הוקמו וכיום הקהילה מונה כ-3,500 אנשים.

אקלים

בעת נופש במדריד תחושו כי מזג האוויר בה הוא בעל אופי ים תיכוני, אך לעיתים כולל רוחות קרות ושלגים. בעונה החמה הטמפרטורות מגיעות למעלה מ-30 מעלות צלזיוס ואף מעל ל-40 מעלות צלזיוס ולחות רבה. האקלים במדריד מוגדר גם כערבתי ומעט המשקעים שכן יורדים - הם בעיקר בעונות המעבר. העונה האידיאלית עבור נופש במדריד היא האביב, כאשר עוד לא חם מדי לטיול נעים בעיר.

אתרי תיירות מרכזיים בזמן נופש במדריד

טיול במדריד היפה חייב לכלול מספר מוקדי עניין עיקריים, ובניהם:

- מוזיאון פרדו – מוזיאון בן למעלה מ-200 שנה ומציג יצירות אומנות החל מהמאה ה-16. במוזיאון תראו אומנות מארמונות המלכים של ספרד, כששת אלפים ציורים מהאוסף המלכותי.

- כיכר מאיור - הכיכר נבנתה על ידי פיליפ השלישי בשנת 1619 ובמרכזה פסל בדמותו. כיום הסביבה של הכיכר שוקקת חיים ומהווה את לב מרכז העיר מדריד.
- ארמון המלוכה – ארמון אשר שימש כמקום המלוכה של מדריד החל משנת 1734. בעת ביקור בארמון תוכלו להתרשם מסגנונו הניאו-קלאסי ומחפצי מלוכה יקרי ערך.

 

אולי יעניין אותכם:

טיסה למדריד

חבילת נופש למדריד