עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך מילאנו למטייל

 • שם העיר
  מילאנו
 • מדינה
  איטליה
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  איטלקית
 • שעה
  14:29

מילאנו היא עיר גדולה באיטליה ובעלת חשיבות כלכלית ותעשייתית רבה. בעת נופש במילאנו, תיווכחו כי לעיר יש הרבה מה להציע לתיירים: מבנים היסטוריים מרהיבים, אופנה ושופינג, תרבות, אומנות ומוזיאונים מעניינים. לפניכם סקירה קצרה בנושאים כלליים, שמעניין לדעת טרם נופש מילאנו.

שפה

בעת נופש במילאנו תיחשפו לשפה האיטלקית, הרי היא השפה המדוברת במילאנו והרשמית בכל איטליה. איטלקית שייכת לשפות ההודו-אירופאיות ולקבוצת השפות הרומאניות. יש המייחסים לדיאלקט השפה ולצליליה כבעלי נעימה מתחרזת בניחוח רומנטי.

היסטוריה

חוקרים מתארכים את גיל ההתיישבות באזור מילאנו בכ-600 שנה לפני הספירה וחושבים שהתושבים הראשונים היו קלטים. בשנת 200 לפנה"ס נכבשה העיר על ידי הרומאים ולתקופה קצרה נהייתה לבירת האימפריה. בתקופה זו מילאנו הייתה השנייה בגודלה באירופה ובהמשך, במאה ה-11, זכתה לעצמאות מדינית. מהמאה ה-14 לסוף ה-18 מילאנו הייתה הבירה של דוכסות מילאנו ונשלטה בידי דוכסים.

במהלך הרנסאנס האומנות והתרבות פרחו גם במילאנו בעידוד הדוכסים השליטים. במהלך המאה ה-15 צרפת כבשה את מילאנו, לאחר מכן אוסטריה ולבסוף ספרד שמה ידיה על העיר. רק במאה ה-18 חזרה מילאנו לידי האוסטרים ונותרה כך עד לאחר איחוד איטליה ומלחמות העצמאות של איטליה. בעת מלחמת העולם השנייה הפציצו כוחות הברית את מילאנו וגרמו לנזקים אדירים לעיר, רחובות שלמים נמחקו ואתרים היסטוריים נחרבו. לאחר תום המלחמה החל תהליך שיפוץ ושיקום של העיר והיא חזרה למעמדה בתור מוקד תעשייה חשוב.

דמוגרפיה וגיאוגרפיה

מילאנו מתפרשת על פני שטח של 182 קילומטרים רבועים וכל המטרופולין מונה כ-7.5 מיליון אנשים. מילאנו שייכת למחוז לומברדיה וממוקמת על אזורי מישורי יחסית. את העיר חוצים הנהרות: אולונה, למברו וסווסו, וכן גם מספר תעלות מלאכותיות. מילאנו מרוחקת כחמישים קילומטר מהגבול עם שוויץ וסובבים אותה הנהרות טיצ'ינו, אדה ונהר הפו.

יהודים במילאנו

יהדות מילאנו מונה כ-7,000 אנשים והיא מהווה את השנייה בגודלה בין קהילות יהדות איטליה. מעבר לכך, במילאנו ממוקם מרכז אורתודוקסי, בתי דין רבניים וכן גם מערכת פיקוח על מוצרי אוכל כשרים.

כלכלה

מילאנו היא עיר תעשייה ומסחר חשובה באיטליה, אפילו יותר מהבירה רומא. היא מהווה מרכז תעבורה חשוב לדרכי הגעה למדינות השכנות - כגון צרפת שוויץ וכן גם הרי האלפים, והטיסות לעיר באות ויוצאות בתדירות גבוהה. כמו כן למילאנו מעמד חשוב כבירת האופנה האירופאית ובכלל לסצנת האופנה העולמית.

אקלים

בעת נופש במילאנו תשימו לב כי מזג האוויר בה לרוב לח וערפילי. החורפים של מילאנו הם קרים וגשומים. עונת הסתיו גם עשויה להיות גשומה, אולם יש האומרים כי הערפילים מקנים תחושה של קסם ומסתורין. העונה האידיאלית עבור נופש במילאנו היא האביב, כי מזג האוויר נעים ולא חם מידי והאור נפלא.

אתרי תיירות מרכזיים במילאנו

בעת נופש במילאנו סיור בעיר היפה חייב לכלול מספר מוקדי עניין עיקריים, וביניהם:

סיור ברחובות רובע נבילי המקסים בינות גלריות ובתי קפה. הקדישו מעט זמן גם לכנסיות סן לורנצ'ו מאג'ורה וסנט'אוסטורג'ו השוכנות ברחוב זה.

שיטוט ברובע בררה (Brera) יחשוף אתכם לאווירה בוהמית ואלגנטית אשר בעת הלילה הופך לאזור בילויים סוער.

הדואומו – הקתדראלה המרכזית של מילאנו היא בגדר חובה בעת טיול במילאנו. הכנסייה המעוטרת והמרהיבה בעיצובה הגותי הייתה למקום מושבו של הארכיבישוף של מילאנו.

קסטלו ספורצסקו – מצודה אשר שימשה למגורי דוכסות מילאנו במשך 500 שנה. במתחמה מוזיאונים חשובים, העוסקים ב: ארכיאולוגיה, כלי נגינה, היסטוריה של אומנות, ריהוט ואומנות שימושית ופריטי אומנות של מיכאלאנג'לו וליאונרדו דה וינצ'י.