עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך מינכן למטייל

 • שם העיר
  מינכן
 • מדינה
  היער השחור
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  גרמנית
 • שעה
  19:49

בעת נופש במינכן תיווכחו כי היא עיר שופעת תרבות, מוזיאונים, אומנות ופארקים, ובהחלט מומלצת לביקור. לא בכדי מינכן מושכת אליה מיליוני תיירים מידי שנה. לפניכם סקירה קצרה בנושאים כלליים שמעניין לדעת לפני יציאתכם אל נופש במינכן.


שפה

בעת נופש במינכן תשמעו סביבכם גרמנית, הרי היא השפה הרשמית והמדוברת בכל גרמניה. גרמנית משויכת לקבוצת שפות גרמאניות ממשפחת ההודו-אירופאיות. היא בין השפות המדוברות בעולם, כאשר עבור רבע מכלל האירופאים היא משמשת כשפת אם. ככל הנראה תוכלו להסתדר בעיר גם עם הידע שלכם באנגלית במהלך נופש במינכן.


היסטוריה

בעת נופש במינכן למדו קצת על ההיסטוריה הענפה והמרתקת של העיר. מינכן הוקמה בשנת 1158 על ידי דוכס סקסוניה היינריך המכונה האריה. לאחר כחמישים שנה מינכן בוצרה ושושלת היינריך דוכס באווריה, שלטה עליה. ב-1255 לאחר התחלקות בוואריה, מינכן השתייכה לבוואריה עילית. בשנת 1327 התרחשה השרפה הגדולה בעיר והיא נשרפה כולה. מינכן נבנתה שוב על ידי קיסר האימפריה הרומית, לודוויג ה-4. בהמשך בעת מלחמת 30 השנים, גוסטב אדולפוס משבדיה לקח את השליטה על העיר ורק ב-1705 נכבשה ע"י בית הבסבורג. מינכן התפתחה ונהייתה לעיר חשובה וגדולה מתוך ערי אירופה. מינכן נבחרה להיות בירת בוואריה, הוקם בה הפרלמנט ונבנו בה אוניברסיטאות. מינכן נפגעה מאוד בעת מלחמת העולם השנייה ובשנת 1945 שופצה ונבנתה מחדש שוב.


דמוגרפיה וגיאוגרפיה

מינכן מתפרשת על פני שטח של 310 קילומטרים רבועים וכל העיר מונה כ-1.3מיליון אנשים. במינכן 23% תושבים זרים, אשר רובם טורקים והשאר יוונים, קרואטים וסרבים. מינכן היא השלישית בגודלה בגרמניה אחרי ברלין, הבירה, והמבורג. מינכן מהווה את בירת מחוז בוואריה של גרמניה ושוכנת בגובה של 520 מטרים מעל פני הים. העיר מצויה צפונה להרי האלפים הגרמניים ועל גדות נהר האיזר.


כלכלה והשכלה

מבין ערי גרמניה, מינכן היא היקרה ביותר ושיעור האבטלה בה הוא יחסית נמוך. מרכז הייצור של מכוניות ה-BMW מצוי בעיר ולכן סמלה הפך גם לאחד מסמלי מינכן. מינכן היא מרכז השכלה חשוב בגרמניה ובעיר ממוקמות שתי אוניברסיטאות נחשבות: אוניברסיטת מינכן והאוניברסיטה הטכנית של מינכן, אשר 16 מבין בוגריה זכו בפרס נובל.


אקלים

בעת נופש במינכן תחושו כי מזג האוויר בה בעל מאפיינים אוקייניים וגם מאפיינים יבשתיים. בעת החורף הטמפרטורות נוטות לרדת מתחת לאפס ופעמים רבות יורד שלג. בחודשי הקיץ, יוני עד אוגוסט, בדרך כלל בהיר ולא חם מידי. גם בחודשי המעבר יחסית נעים בעיר, כך שהעונות האידיאלית עבור נופש במינכן הן סתיו, אביב או קיץ.


נופש במינכן - אתרי תיירות מרכזיים

טיול במינכן היפה חייב לכלול מספר מוקדי עניין עיקריים, ובניהם:

 • כנסיית גבירתנו - אתר חובה בעת נופש במינכן. הקתדרלה ממוקמת במרכז העיר והיא הגדולה בין כנסיות העיר. הכנסייה מעוצבת בסגנון גותי וצמד מגדליה הם סמל העיר.
 • כיכר מריאן - הכיכר ניצבת בלב העיר העתיקה של מינכן והיא הומה אדם ושוקקת חיים בכל שעות היום.
 • כנסיית פטר - העתיקה מבין כנסיות מינכן ומתוארכת למאה ה-11. עיצוב הכנסייה הוא מרשים, מפואר ועטור באומנות של 600 שנים.
 • ארמון נימפנבורג - המצודה מכילה חדרים, אולמות, ביתנים, מוזיאונים וגנים יפהפיים.
 • הפארק האולימפי - הפארק נבנה לרגל אירוח המשחקים האולימפיים במינכן בשנת 1972 (בו כולנו זוכרים את טבח הספורטאים הישראלים). כיום מכיל שלל אטרקציות.
 • מוזיאון הפינאקוטק (אלט פינאקוטק) – מוזיאון זה שווה ביקור בעת טיול במינכן מאחר ונחשב בין הטובים בעולם.

 

אולי יעניין אותך גם:

טיסות לברלין
חבילות נופש לברלין