עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך נאפולי למטייל

 • שם העיר
  נאפולי
 • מדינה
  איטליה
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  איטלקית
 • שעה
  18:21

מדריך נאפולי, איטליה
נאפולי, בירת מחוז קמפניה שבאיטליה, היא עיר נמל חשובה ומרשימה ביופייה, היא גם אחת הערים הגדולות במדינה. בנאפולי מתגוררים למעלה מ-970,000 תושבים, ואחרי רומא ומילאנו, העיר נחשבת לשלישית בגודל אוכלוסייתה.

נאפולי, המכונה גם "העיר הקסומה", ממוקמת על מפרץ נאפולי ומהווה מוקד משיכה לתיירים רבים המגיעים בטיסות ישירות ורגילות מרחבי העולם. הרובע העתיק בעיר הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, ומיליוני תיירים מבקרים ונופשים בעיר מדי שנה, ביניהם גם ישראלים רבים.

שפה
עיר הנמל ידועה בססגוניותה ובשווקיה התוססים והסואנים, השפה הרשמית היא איטלקית אך ניתן לשמוע בליל שפות במהלך החופשה והטיול בעיר, בגלל התיירים הרבים ואלפי המהגרים שהשתכנו לאורך השנים במקום.

היסטוריה
נאפולי נוסדה על ידי יוונים בסוף המאה ה-6 לפני הספירה, מקור שמה מהמילה יוונית נאפוליס, כלומר העיר החדשה. בשנת 326 לפנה"ס העיר נכבשה על ידי הרומים, היא הצליחה לעמוד בפני ניסיונות כיבוש רבים לאורך ההיסטוריה, ולאחר שנכבשה על ידי האוסטרוגותים צבא האימפריה הביזנטית כבש מחדש את העיר, והיא קיבלה מעמד של דוכסות.

נאפולי שימשה כעיר הבירה של ממלכת נאפולי ועד שנת 1860 הייתה גם עיר הבירה של שתי הסיציליות, במלחמת העולם ה-II העיר הופגזה קשות וכמעט נחרבה. בשנת 1980 התרחשה בעיר רעידת אדמה קשה שגרמה לחורבן והרס רב.

דמוגרפיה וגיאוגרפיה
נאפולי ממוקמת בדרום איטליה, בלב מחוז קמפניה, לצד מפרץ יפהפה בו ממוקם הנמל הגדול. האזור מישורי ופורה, העיר נמצאת במרחק קצר מהר הגעש וזוב. כעיר נמל עתיקה וחשובה שימשה נאפולי בעבר כמרכז סחר חשוב, העיר נחשבת לצומת דרכים מרכזי לדרום ולמרכז איטליה, ולאיים הסמוכים כמו סיציליה.

רוב תושבי העיר הם איטלקים, רובם נוצרים קתולים, יש גם אוכלוסיית מהגרים גדולה ובשנים האחרונות פליטים רבים הגיעו לעיר מסודן, מסוריה וממדינות נוספות.

יהודים בנאפולי
בנאפולי חיה קהילה יהודית מצומצמת לאורך השנים, זו קהילה עתיקה הנמצאת בחלק הדרומי ביותר של איטליה, היא גדלה לאחר גירוש יהודי ספרד בשנת 1492, אך בשנת 1541 היהודים גורשו מהמקום.

כיום הקהילה היהודית בנאפולי נחשבת לקטנה יחסית, מתגוררים בעיר כמה מאות יהודים בלבד. היהודים הראשונים של הקהילה הנוכחית החלו להתיישב בעיר בשנת 1864, הם קיימו קשרי מסחר ותרבות טובים עם המקומיים. בית הכנסת הראשון בעיר נבנה על ידי הברון קלר רוטשילד, לאחר שנים של הזנחה העירייה שיפצה את המבנה בשנת 1992.

אקלים
נאפולי ממוקמת בחלק הדרום מערבי של ארץ המגף, האקלים באזור ממוזג וים תיכוני, רוב השנה יש ימים נוחים ונעימים, בחורף יש ימים גשומים ועשוי להיות מעט קר, לכן חשוב להצטייד בהתאם. בקיץ חם והטמפרטורות עשויות להגיע בימים מסוימים ל-40 מעלות.

אתרי חובה בנאפולי
נאפולי נחשבת ליעד תיירותי פופולרי, יש בעיר אתרים מעניינים כמו בניין הדואמו בסגנון הגותי, בזיליקת סנטה רסטיטוטה, המוזיאון הארכאולוגי הלאומי, המוזיאון הלאומי לאמנות עכשווית, וכמובן הרובע העתיק ובו שפע מבנים היסטוריים יפים וחשובים, ואזור הנמל המציע שלל אטרקציות לתיירים ומוקדי בילוי רבים.