עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

אטרקציות בעיר נאפולי

אטרקציות בנפולי
נאפולי, העיר השלישית בגודלה באיטליה, נחשבת לאחת הערים העתיקות והמעניינות ביותר בארץ המגף. השחקן הידוע טוטו הטביע את המשפט "לראות את נאפולי ולמות", ואכן נאפולי נחשבת לעיר ייחודית, ססגונית ורוויה בריחות וקולות, אפשר להתאהב בעיר בקלות או לברוח ממנה.

שפע אטרקציות ברובע העתיק
תיירים רבים מכל קצוות תבל מבקרים בנאפולי מדי שנה, גם ישראלים רבים אוהבים את העיר וחוזרים לטייל בה פעם אחר פעם, בגלל הרובע העתיק העמוס במבנים מרהיבים ביופיים, המסעדות המעולות וחיי הלילה הסוערים. בנאפולי שלל אתרים תיירותיים שכדאי לבקר בהם, מרביתם ממוקמים ברובע ההיסטורי העתיק שהוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. בנוסף, במהלך החופשה או הביקור בעיר אין להחמיץ ביקור בפסגת הר הגעש וזוב, את פסגתו של ההר ניתן לראות מכל חלקי העיר.

העיר העתיקה של נאפולי נחשבת לגולת הכותרת בקרב התיירים הרבים, האזור מתחיל בכיכר גריבלדי עד לרחוב הראשי ויה טולדו. ברובע העתיק יש רחובות צרים וסמטאות עתיקות ומפותלות, את הרובע העתיק חוצים שני רחובות ראשיים וצרים לאורכם מבנים עתיקים עם ארכיטקטורה מעניינת, מומלץ לבקר באתרי החובה כגון בניין הדואמו מהמאה ה-19 הנחשב לאחד מסמלי ההיכר של נאפולי, בזיליקת סנטה רסטיטוטה המרשימה ביופייה, כנסיית גסו נוו הידועה בחזית הבנויה מאבני לבה, קפלת סנסוורו המשמשת גם כמקום קבורה של בני משפחת סאנגרו ועוד.

ברובע העתיק שלל מומנומנטים מרשימים וחשובים, פסלים מדהימים ביופיים, אובליסקים מתקופות שונות, כנסיות עתיקות וגלריות לאמנות. האווירה במקום ססגונית וסואנת, המקום הומה אדם ומשקף את אורח החיים של המקומיים הידועים בחיבתם העזה לחיים הטובים.

ארמון ריאלה בעיירה קזארטה
כדאי לשכור רכב או להגיע בתחבורה ציבורית לעיירה הציורית קזארטה, במרחק כ-20 ק"מ מנאפולי, בה שוכן הארמון המפואר והמרשים ביופיו פלאצו ריאלה. בתחומי הארמון המפואר נמצאים מוזיאון הארמון המלכותי ובו אוסף מרהיב של פריטי אמנות ופריטים היסטוריים מתקופות שונות והספרייה הלאומית.

המוזיאון הלאומי לארכאולוגיה
בנאפולי מספר מוזיאונים חשובים ומעניינים, אין לוותר על ביקור במוזיאון הארכאולוגיה הנחשב לגדול ולמפורסם ביותר בעיר. במוזיאון יש תצוגות קבועות של אוספים חשובים ומעניינים מתקופות היסטוריות קדומות, בין השאר מיצג של פסלים מתקופות האימפריה היוונית והרומית, ציורי קיר מדהימים מהתקופה המצרית, שרידים מרשימים מפומפיי, עתיקות רבות וחדר סודי עם ציורים ופסלים אירוטיים של אמנים מוכרים ופחות מוכרים.

תיאטרון סאן קארלו
התיאטרון נקרא גם בית האופרה, המבנה הוקם בשנת 1737 ומשמש כיום כביתה של להקת הבלט הוותיקה באיטליה, כדאי לבקר במקום ומומלץ לצפות במופע בגלל האקוסטיקה המושלמת במקום, לצד התיאטרון נמצאת גלריית אומברטו פרימה ובה חנויות מעצבים יוקרתיות.

המוזיאון לאמנות עכשווית
מומלץ לבקר במוזיאון לאמנות עכשווית (MADRE) השוכן במבנה מרשים מהמאה ה-19, המוזיאון חדש יחסית ויש בו אוסף מרשים של פריטי אמנות עדכניים, לרבות תערוכת צילום, מיצגים מעניינים ועוד.