עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך בייגין למטייל

 • שם העיר
  בייגין
 • מדינה
  סין
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  05:55


חבילות נופש לסין- בייג'ין

חבילות נופש לסין יכולים להכיל יעדים שונים , אחד מהיעדים הפופולארים יותר הינו  בייג'ין.

קצת רקע על סין

סין היא אחת מן העתיקות שבתרבויות העולם.סין מחולקת לשתי מדינות כביכול-סין העממית וסין היבשתית מדובר על המדינה הגדלוה בעולם מבחינת אוכלוסיה.הגאוגרפיה של סין מתאפיינת ברמות והרים במערב ושפלה במזרח.


קצת רקע על בייג'ין
בייג'ין (או בֵּייְגִ'ינְג) היא בירת הרפובליקה העממית של סין, וממוקמת בצפון־מזרח המדינה. העיר העצומה בגודלה היא שנייה בסין במספר תושביה (אחרי שנגחאי) וחיים בה יותר מ-17 מיליון איש. העיר מחולקת לשני חלקים לא שווים. העיר הפנימית, שכוללת את העיר האסורה, העיר העתיקה וכל המקדשים, והעיר החיצונית שכוללת כיום גם את כל הכפרים והערים שנבלעו על ידי בייג'ינג המתרחבת.
סך הכל שטחה של  בייג'ין מגיע לכ-17 אלף קמ"ר. בייג'ין מציגה תערובת מרתקת של עיר היסטורית ותרבותית מרהיבה, עם אטרקציות בלתי נשכחות של מורשת עולמית, לצד מבנים ושיכוני-ענק אפורים ומדכאים שנבנו בתקופה הקומוניסטית של העיר הגדלה, ולידם מגדלים ומתחמים של תעשייה מודרנית, מסחר ותרבות  סופר-מודרניים, בינהם, כמובן, המבנים המונומנטליים שנבנו לרגל האולימפיאדה של 2008, עדות לפיתוח המואץ שעובר על המדינה הענקית בשנים האחרונות. כשעל הכל רובץ ענן קבוע של ערפיח קשה.  
 

 אטרקציות מומלצות בעת טיסות לסין-בייג'ין
בעת החלטה על בייג'ין כיעד לחבילות נופש לסין מומלץ להכיר קצת את ההיסטוריה של בייג'ין ואת האטרקציות המרכזיות בה-

כיכר טייאנאמן   ( Tian`anmen  - שער השלום השמיימי). מסביב לכיכר, במעגלים גדלים והולכים, מוקפת העיר בכבישי טבעת, שהקצר שבהם באורך 43 ק"מ.  בכיכר ענק זו ששטחה כ-4,000 מ"ר הכריז מאו טסה טונג, אבי האומה, על הקמת הרפובליקה הסינית ב-1 באוקטובר 1949, ובה נמצאת גופתו במוזוליאום. 40 שנה מאוחר יותר, ביוני  1989, הפכה הכיכר לסמל כאשר השלטונות דיכאו באש חיה הפגנת הסטודנטים שדרשו רפורמות דמוקרטיות. בצד המזרחי  של הכיכר נמצא השער הראשי של העיר האסורה, שמעליו מתנוססת תמונת-ענק של מאו. 
 
העיר האסורה - קומפקלס הארמונות הקיסריים של שושלות מינג וצ'ינג - נקראת כך בעקבות האיסור שהוטל בעבר על כניסתם של תושבים, שאינם ממשפחת הקיסרות. העיר הענקית – 7,200 דונם, נבנתה במשך 18 שנים (עד שנת 1420), על ידי הקיסר השלישי של המינג, יונגלה, באמצעות מיליון פועלים ואמנים.  הארמונות השונים, החדרים  ומבני המגורים בעיר האסורה מרוהטים ומסודרים בסידור המלכותי, ומציגים ריהוט, תלבושות,  כלי זהב, כסף וברונזה, שעונים, תכשיטים ויצירות אמנות שנותרו במקום. המבנים עצמם עשויים מעץ ומעוטרים בצבעי חום-אדמה וזהב, ובאלמנטים פיסוליים מסורתיים.רגל האולימפיאדה עברה העיר האסורה, כמו גם אטרקציות נוספות בעיר שיקום ושיחזור מקיפים. 
 
 
 
פארק בייהאי Beihai -צפונית מזרחית לעיר האסורה, נמצא פארק בייהאי (Beihai  ), שניבנה לאורך כהונתן של חמש שושלות מלוכה, ונועד לשימושם. שיטחו של הפארק עצום, והוא כולל אגם ענק, וסביבו שבילי הליכה צמחייה מרהיבה, ועוד אגמים קטנים ובריכות מים. 
מדרום לכיכר טייאנאמן נמצא פארק מקדש השמיים טיאן-טאן (Tiantan  ).   הפארק ששטחו כ=3,000 דונם כולל ארבעה שערים הפונים לארבע רוחות השמיים, וחומה מצפון וממזרח. המקדש שבפארק תיפקד במקור כאולם ענקי לטקסים חגיגיים, שבוצעו כאן על ידי בן השמיים (הקיסר), שהתפלל במקום למען אסיף מוצלח, הדרכה משמיים וכפרה על חטאי העם. הוא בנוי כולו לפי עקרונות הפנג שואי.
 אטרקציות נוספות בעיר הן: מקדש הלאמה  -  (Yonghe Temple  המנזר הטיבטי הססגוני והעתיק ביותר שנשתמר בבייג`ין; המוזיאון הלאומי של סין - המוזיאון הגדול ביותר בבייג`ין שכולל שני מוזיאונים: מוזיאון המהפכה הסינית ומוזיאון ההיסטוריה;  הגנים הבוטניים; מקדש חמש הפגודות (Wuta Si   ); מקדש הפעמון הגדול (Dazhong Si  ) - שבו, כמתבקש, הפעמון הגדול והעתיק בעולם, ששוקל כמעט 50 טון; האופרה של בייג'ין;  והאצטדיון הלאומי החדשני "קן הציפור".

מעט מחוץ לעיר, נמצאים מספר קטעים מהחומה הסינית הגדולה (הפופולרי וההומה בינהם הוא באדאלינג   Ba da ling  ), ומתחם הקברים המונומנטלי , למרגלות הר יאן של 13 מבני שושלת מינג.

בייג'ין היא גן-עדן לקניות של מוצרים מקוריים ואותנטיים, כמו גם חיקויים של כל מותגי המערב, בייחוד בגדים וצעיפים, תיקים ונעליים. בין אתרי הקניות היעילים וההומים במיוחד:  שוק המשי (סין שואי שה צ'אנג, Xiu shui Shi chang  ),  שוק הפנינים (חונג ציאו שה צ'אנג, Hong qiao Shi chang  ) בפינה הצפונית-מזרחית של מקדש השמים, ומרכז הקניות יא שואו (Ya Shou  ). אין אלה שווקים פתוחים, אלא בנייני קומות גדולים מרוצפים באינספור דוכנים וחנויות.

טיסות לסין 
למי שמתכנן להזמין רק טיסות לסין ולא חבילות נופש לסין ריכזנו בקצרה אינפורמציה חשובה:
דרך השטיח תוכלו למצוא טיסות שכר , ישירות מת"א לבייג'ין עם חברת התעופה Aerosweet.
זמן הטיסה המשוער הינו 10 שעות.
נמל התעופה של בייג'ין הינו-
 Beijing Capital Airport
ונמצא במרחק של כשעה נסיעה ממרכז העיר לכיוון צפון-מזרח.

 

 

חבילות נופש לחו"ל ליעדים מבוקשים נוספים: