עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך פיליפינים למטייל

 • שם העיר
  פיליפינים
 • מדינה
  פיליפינים
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  01:45

רפובליקת הפיליפינים היא מדינת איים המשוייכת תרבותית לאזור מזרח אסיה, אם כי מעשית היא ממוקמת באוקיאנוס השקט, כ- 1000 ק"מ דרומית מזרחית ליבשת הגדולה. במדינה העצומה (קרוב ל- 8,000 איים, למעלה מ- 106 מיליון בני אדם) ניתן למצוא כמה פנינים, מעשה הטבע כמו גם מעשה ידי אדם, הייחודיות למדינה זו.

בשל המבנה הטופוגרפי הייחודי לפיליפינים, רוב המבקרים במדינה נוטים לפספס לפחות חלק מפנינות הטבע החבויות החבויות בין איי המדינה. טיול חדש ומקיף של חברת "השטיח המעופף", דואג לכך ששום פנינה במדינת איים מופלאה זו לא תחמוק מבעד לידיכם.

מנילה, בירת הפיליפינים השוכנת באי הגדול ביותר במדינה (לוזון), היא עיר כרך אסיאתית טיפוסית וגם אחד מהמטרופולינים הגדולים בעולם. יש בה שילוב של שמרנות אסיאתית-נוצרית לצד כמיהה למערב, עוני האופייני למדינת עולם שלישי לעומת עושר נוצץ וארכיטקטורה המשקפת את התהפוכות הרבות שעברו על העיר. העיר העתיקה של מנילה (האינטראמורוס), שנבנתה בזמן השלטון הספרדי והוכרה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, בהחלט שווה סיור של לפחות חצי יום. במנילה אטרקציות רבות נוספות כבכל עיר גדולה וחיי לילה תוססים במיוחד, ובגלל מיקומה המרכזי היא מקום מומלץ למעבר גם עבור מי שחפץ להמשיך הלאה לאזורי הטבע הקסומים של המדינה ולא מעוניין בבילוי אורבני מרוכז.

כ- 60 ק"מ דרומית לעיר הבירה נמצא הר הגעש טאאל, הנחשב לאחד מפלאי הטבע של המדינה. אחד מהדברים המייחדים את ההר הוא שבתוך הלוע שלו יש לו אגם משלו, המכונה "אגם הלוע", ושבמימיו אף ניתן להשתכשך. הר הגעש (הפעיל) נמצא במרכזו של אגם טאאל, ומומלץ להגיע אליו בסירות מיוחדות שממקסמות את החוויה. את רוב הדרך אל פסגת ההר ניתן לעשות בעזרת סוסים מקומיים, וכשמגיעים למעלה, דרך העשן המיסטי שמרחף תמידית סביב הפסגה, ניתן לחזות בנוף נדיר שכולו אומר טבע טהור.

מפלי פגסנחאן ממוקמים בתוך לגונה קסומה, שם צולמה הסצנה המפורסמת עם מרלון ברנדו מהסרט "אפוקליפסה עכשיו". האזור מוקף בשדות אורז עצומים ומטעי קוקוסים, ויש בו מספר מקומות בהם ניתן לחוות מקרוב את עבודת האדמה של המקומיים. עם סירות הבנגקה, התחליף המקומי לקאנו, אפשר לחלוף ליד מצוקים וצמחייה טרופית עשירה. בסיום המסלול ניתן לעבור לרפסודה רחבה שלוקחת את המטיילים אל "מערת הפיראטים" הנסתרת, שהפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות.  

על רוב הטיילים במזרח מוסכם כי אם יש מקום אחד עליו בשום פנים ואופן אסור לוותר בעת ביקור בפיליפינים, הרי שמדובר בטרסות האורז של בנאווה. טרסות אלה ידועות כ"פלא השמיני של העולם" והוכרו כבר בשנת 1995 כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. טרסות אורז הם אמנם נפוצות ברחבי דרום מזרח אסיה, אבל ייחודן של טרסות אלה הוא בגובה הטופוגרפי שלהן ובתלילות המדרונות עליהם הוקמו. ביקור בטרסות אלה הוא למעשה מבט אל עבר שאיננו עוד. הטרסות החלו להיבנות לפני 2000 שנים, תוך שימוש בהנדסה פורצת דרך לזמנה, והידע לתחזוקה שלהן אינו כתוב אלא עובר מדור לדור. בעיני המקומיים הטרסות נחשבות כמדרגות לגן עדן, וכיוון שנבנו בגובה ההרים הקריר והערפילי, כשתלכו שם תוכלו גם אתם לחוש את ההילה המיסטית עליה מדברים הילידים.

בסופו של יום, השילוב של טבע פראי ובתולי לצד היכרות עם תרבות מפוארת ועתיקה ונגיעה של עיר כרך אסיאתית גדולה, נותן לנו את הטעימה המושלמת ממדינת איים מופלאה זו, שקסמה הייחודי חבוי עדיין מפני רבים.