עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך פלמה למטייל

 • שם העיר
  פלמה
 • מדינה
  ספרד
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  ספרדית
 • שעה
  18:14

נופש בפלמה, או בשמה המלא פלמה דה מיורקה, מביא אתכם אל עיר הבירה של האיים הבלאריים ששייכים לספרד. העיר נמצאת על האי מיורקה שהוא הגדול ביותר בקבוצת האיים שנמצאת ממזרח לספרד במימי הים התיכון. קהילת האיים הבלאריים היא אוטונומית בהגדרתה אך בפועל שייכת לספרד מכל בחינה עבור התייר המבקר באי שטוף שמש ואטרקטיבי זה. נופש בפלמה מציע יעד תיירותי מבוקש ואיכותי במיוחד, עיר שמציעה חופשות חוף מרהיבות, אטרקציות רבות ומגוונות והנאות חיים שרק הספרדים יודעים לספק.

נכון למפקד משנת 2008, אוכלוסיית פלמה עומדת על כ-415,000 תושבים, כאשר האוכלוסייה של כלל האזור העירוני מסביב לעיר עצמה עוברת את חצי מיליון התושבים. העיר היא מספר 12 מבחינת האזורים העירוניים הגדולים של ספרד. פלמה הוכרזה בשנים האחרונות כמקום הטוב ביותר לגור בו בספרד ויש גם אנשים ממערב אירופה שעוברים להתגורר באי לקראת גיל הפרישה. במהלך חודשי הקיץ העיר הופכת תוססת במיוחד, היא מאכלסת המוני תיירים ואוכלוסייתה למעשה מוכפלת.

היסטוריה

נופש בפלמה יחשוף בפניכם עיר בעלת מראה מודרני ושפע אטרקציות תיירותית, מדובר על מקום עשיר בהיסטוריה ותרבות, ברמה שמפתיעה תיירים רבים המבקרים בעיר. טיול בפלמה מציע מבנים עתיקים מרשימים, סמטאות מקסימות וציוריות, חופים מרהיבים וכן הלאה. העיר החלה את דרכה כמחנה רומי על בסיס התיישבות עתיקה שהייתה באזור פורה ואטרקטיבי זה, לאחר שקיעת האימפריה הרומית העיר עברה כמה קרבות ותקופות קשות, כולל שלטון של הביזנטים ושל הכובשים המורים. את השם פלמה דה מיורקה העניק לה ג'יימס הראשון מאראגון שכבש אותה ב-1229 שהפך אותה גם לממלכת מיורקה.

לאחר תהפוכות חברתיות, כלכליות ושלטוניות רבות לאורך השנים, העיר הפכה לבירת מחוז האיים הבלאריים והציגה יציבות עבור תושביה ופעילות המסחר שעברה דרכה. הפריחה הגדולה החלה בשנת 1950 כאשר הספרדים החלו לפתח את התיירות בעיר פלמה בקנה מידה מסיבי ומהיר.

גיאוגרפיה של פלמה

נופש בפלמה הוא נופש בעיר חוף ים תיכונית, העיר והאי מיורקה נמצאים במפרץ גדול בצפון-מערב הים התיכון. הטמפרטורה בפלמה דומה לזו של ישראל, אך בגלל המיקום הצפוני יותר החופשה שלכם אמורה להיות יותר נוחה מאשר ימי הקיץ החמים של ישראל. הטמפרטורות הממוצעות בחודשי הקיץ הן 26-30 מעלות ובחודשי החורף הממוצע הנמוך עומד על 8-9 מעלות. אין הרבה גשם בפלמה ורובו יורד בחורף, באביב ובסתיו.

דמוגרפיה

נופש בפלמה מביא אתכם אל אחת הערים הרב תרבותיות ביותר בספרד. האוכלוסייה בעיר ובאזור האיים כולו מגיעה ממגוון רקעים תרבותיים ולאומיים, מה שמוסיף לססגוניות ולאפשרויות במהלך החופשה במקום. התושבים מציעים תרבויות ורקעים לאומיים כגון ספרדים, קטאלונים שעברו לאי, מוסלמים ממדינות אפריקה וערב, מהגרים מדרום אמריקה וממדינות אירופיות אחרות.

הכלכלה בפלמה

העיר פלמה היא המרכזית מכל הבחינות באזור מיורקה, בעיר ישנו הנמל המרכזי שלצד ענף התיירות העיקרי מהווה מקור הכנסה חשוב של העיר ותושביה. התיירות מהווה את עיקר העשייה הכלכלית, כאשר ישנה צמיחה יציבה ומתמשכת בתחום זה. התיירים מגיעים לעיר התוססת הזו בהפלגות ובטיסות בינלאומיות ומקומיות והיא מארחת בכל שנה כ-20 מיליון תיירים. המטבע בו תשתמשו במהלך נופש בפלמה הוא כמובן היורו ורמות המחירים יקרות בדומה לכל יעד אירופי אחר אך ברמה פחותה מאשר ערי תיירות פופולאריות אחרות בספרד ומערב אירופה.

נופש בפלמה – חוויה מדהימה ודינמית

נופש בפלמה הוא אפשרות מדהימה לחופשה הבאה שלכם. העיר לא רק מציעה מתקנים ברמה הגבוהה ביותר, שפע אטרקציות וחופים מרהיבים אלא גם הזדמנות לחוות את העבר העשיר של העיר והאזור.

 

אולי יעניין אותכם גם:

- טיול מאורגן לפלמה

- טיסה לפלמה

- מלונות בפלמה