עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך פראג למטייל

 • שם העיר
  פראג
 • מדינה
  צכיה
 • מטבע
  קורונה צ'כית
 • שפה
  צ'כית
 • שעה
  19:27

פראג עיר הנופש המקסימה השוכנת במרכזה של צ'כיה, היא יעד מועדף על תיירים רבים מרחבי העולם. נופש בפראג הוא ללא ספק הבטחה לעניין רב לכל סוגי התיירים: סטודנטים, צעירים, משפחות, בודדים, זוגות ומבוגרים. לפני שמגיעים אל העיר הנוצצת והרומנטית, כדאי לקחת רגע, ולקרוא קצת על העיר מהיבטים שלא כל התיירים מכירים. לאחר שנכיר את ההיסטוריה, הדמוגרפיה, צורת השלטון, השפה והמטבע, נוכל להיות מוכנים הרבה יותר לכל נופש בפראג.

שפה

השפה המדוברת בפראג, הלוא היא בירת צ'כיה, היא צ'כית. השפה הצ'כית היא אחת מהשפות הסלביות הנפוצות במרכז ומערב אסיה, ומרכז ומזרח אירופה.

היסטוריה

על פי הסיפורים המקומיים, את העיר פראג ייסדו נסיך ונסיכה, באמצעות בניית טירה על גבעה הממוקמת בגדה המזרחית של נהר הולטאבה, עליו ממוקמת פראג כיום. לטירה זו קוראים היום "וישהגרד" ומשמעות שם זה הוא – העיר העליונה. מהמאה התשיעית והלאה, פראג הייתה בירת ממלכת בוהמיה, והיוותה משכן למלכים וכובשים שביקשו לחלוש על כל אזור בוהמיה. החל מהמאה הארבע עשרה, פראג הייתה ידועה כמרכז סחר אירופאי, וזאת בשל המיקום הגאוגרפי המעולה שלה, ובזכות העובדה, כי קהילות יהודיות רבות התגוררו בפראג ובנו מערכת מסחר כלכלית משגשגת.

עד שנת 1784, פראג הייתה מורכבת מארבע ערים נפרדות, ובשנה זו התחברו להן יחדיו. במאה שלאחר מכן סופחו שני אזורים נוספים לעיר עצמה והגדילו את שטחה והשפעתה.

בתום מלחמת העולם הראשונה, שגררה הפסד מוחץ לאימפריית אוסטרו-הונגריה, הוקמה מדינת צ'כוסלובקיה, ובירתה פראג. בשנת 1993 התפצלו שתי המדינות צ'כיה וסלובקיה, ופראג הוכרזה כבירת צ'כיה.

דמוגרפיה וטופוגרפיה

שטחה של העיר פראג הוא כ-500 קמ"ר, בעוד ששטח המטרופולין שפראג הוא מרכזו - קרוב ל7,000 קמ"ר. אוכלוסיית פראג מונה כ-1.3 מיליון תושבים בעיר עצמה וכ-600,000 תושבים נוספים ביישובי המטרופולין. העיר מתנשאת לגובה משתנה שבין 200 ל-400 מטרים. תושבי העיר הם צ'כיים נוצרים ברובם, כאשר מיעוטים בעיר הם יהודים, עובדים זרים ממזרח אירופה, סטודנטים מארצות העולם ועוד.

כלכלה

כלכלת פראג מתבססת על מספר גורמים מרכזיים:

תעשייה – פראג היא מעוז המסחר והתעשייה הצ'כים, יש בה מפעלים רבים בכלל התעשיות, והיא מהווה אבן דרך לכל ארגוני הייצור בצ'כיה וסביבתה.

מסחר – בגלל מיקומה המצוין שהיטיב עמה במשך השנים ובגלל התעשייה הנרחבת המתקיימת בה, פראג היא מרכז מסחר בינלאומי המחבר בין מדינות גרמניה, אוסטריה, הונגריה, סלובקיה, ופולין.

תיירות – כמרכז תרבות היסטורי ועיר בעלת אתרים אינספור, מרכזי קניות ובילויים שלא נגמרים, נופש בפראג הוא אחת ההמלצות החשובות בעולם התיירות. מי שמגיע לפראג בוודאי שם לב, כי יש בה מאות אתרים, מוזיאונים, מסעדות ובתי קפה שיכולים לספק לתייר הממוצע שעות ארוכות, ואף ימים של בילוי, ולכן העיר הנוצצת מושכת אליה מבקרים ותיירים רבים ברחבי העולם.

אתרי תיירות מרכזיים

תיירים יהודיים שמעוניינים לשלב נופש בפראג עם לימוד המורשת ההיסטורית של העם היהודי בתפוצות, יכולים לבקר באזור היהודי בפראג בכל אחד משלושת בתי הכנסת בהם, או בבית הקברות היהודי העתיק. כל טיול בפראג מוביל בסוף את התיירים שלו לכיכר המרכזית הומת האדם בכל שעה ובכל זמן נתון. הכיכר המרכזית מציעה שפע של בתי קפה, מסעדות, כנסיות, מצודות, חנויות ואתרי תרבות למיניהם.

נופש בפראג הוא לא שלם וסופי אם התייר המטייל לא ביקר בארמון המלך. החלפת המשמר, הטיול במרתפים ובמרפסות, הביקור בגלריות ובמוזיאונים המוצעים בארמון לא ישאירו אף תייר אדיש.

אולי יעניין אותכם גם

- טיסות לפראג

- מלונות בפראג

- טיולים מאורגנים לפראג

חבילות לפראג

חבילה טיסה לפראג 3 לילות, מתאריך 06/01/22 עד תאריך 09/01/22 מחיר לנוסע החל מ- $349 סה"כ לתשלום $349

3 לילות09/01/22-06/01/22

מידע נוסף על