עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך רומא למטייל

 • שם העיר
  רומא
 • מדינה
  איטליה
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  איטלקית
 • שעה
  23:42

רומא, בירת איטליה, ארץ המגף, הינה אחד מהיעדים המועדפים בין בירות אירופה ובאיטליה בפרט. רומא נמצאת במרחק מספר שעות טיסה בודדות מתל אביב ומשופעת באופציות בילוי וטיול בעת נופש ברומא. רומא היא עיר מודרנית העשירה באתרים היסטוריים מרתקים המעידים על ההיסטוריה הענפה שלה. שיטוט ברחובותיה יחשוף אתכם לכיכרות המקושטות במזרקות ופסלים, למוזיאונים מעניינים, לכנסיות מרהיבות ולארכיטקטורה מימי הרנסאנס. נופש ברומא יחשוף אתכם לתרבות האיטלקית, לאופנה ולמטבח האיטלקי המפורסם. לפניכם רקע כללי לקראת טיול ברומא.

שפה

איטלקית היא השפה אותה תשמעו בעת נופש ברומא, שהרי היא השפה המדוברת והרשמית ברומא ובכל איטליה. איטלקית שייכת לשפות ההודו-אירופאיות ולקבוצת השפות הרומאניות. יש המייחסים לדיאלקט השפה ולצליליה כבעלי נעימה מתחרזת בניחוח רומנטי.

היסטוריה

בזמן נופש ברומא, תיחשפו דרך אתרי התיירות להיסטוריית העיר אותה ניתן לחלק לתקופת האימפריה הרומית, רומא הנוצרית ולבסוף התקופה הקלאסית, בארוק ורנסנס. עקב ממצאי חפירות, חוקרים גורסים כי ההתיישבות בעיר רומא מתוארכת לתקופת האבן. על פי המיתולוגיה הרומאית העיר נוסדה ב-753 לפני הספירה, ע"י רומולוס. האגדה מספרת ששני האחים תאומים, רומולוס ורמוס, לאחר היוולדם, הונקו על ידי זאבה, מה שהפך לסמל של רומא עד היום. רומולוס הקים את רומא לאחר שרצח את אחיו.                                        

רומא העתיקה שגשגה וביססה שליטתה על חלק גדול מאזור הים התיכון. האימפריה העצומה הצריכה מנהיגות חזקה, בדמות פומפיאוס, קראסוס ויוליוס קיסר. יוליוס קיסר, הפך עצמו לדיקטאטור הבלעדי של האימפריה ובשנת 44 לפני הספירה נרצח. הקיסרות הרומית התבססה ורומא נהפכה לאחת הערים המפוארות באירופה. במאה השישית לספירה כיבושים רבים בזזו את אוצרות העיר ופגעו במעמדה של רומא. בהמשך נחתם הסכם שהכתיר את האפיפיור לשליט רומא. הוא המריץ חזרה את התפתחות העיר ושיפץ כנסיות רבות. במשך כל תקופת ימי הביניים הכנסייה שלטה ברומא וקיבעה אותה כמרכז נצרות. שלטון זה עורער לבסוף בתקופת המהפכה הצרפתית. לקראת סוף המאה ה-18 האזור נכבש ע"י נפוליאון. במאה ה-19 לבסוף הפכה איטליה לממלכה וב-1870 רומא צורפה אליה וזכתה להיות בירתה.

דמוגרפיה וגיאוגרפיה

רומא משמשת כבירת איטליה, חיים בה כ-2.7 מיליון תושבים ובכל המטרופולין סביבה מתגוררים כ-5.5 מיליון. העיר מתפרשת על פני 1,285 קילומטרים רבועים וממוקמת בין גדות הנהר טיבר, נהר הלאציו ושבע גבעות סובבת את מרכזה.

יהודים ברומא

קהילת יהודי רומא היא בין הקהילות היהודיות המוקדמות ביותר ומשגשגת כמעט אלפיים ומאתיים שנים. היום חיים כ-15 אלף יהודים ברומא וזו הקהילה הגדולה ביותר בכל איטליה בעלת מספר רב של מוסדות יהודיים ומספר בתי כנסת.

אקלים

בעת נופש ברומא תשימו לב כי האקלים הינו אקלים ים תיכוני. בקיץ חם ואחוזי הלחות הגבוהים מעיבים על טיול ברומא וברחובותיה. החורף הרומאי קריר וגשום ואילו זמן הסתיו, סביבות חודש אוקטובר, הינו האידיאלי עבור נופש ברומא.
אתרי תיירות מרכזיים בזמן נופש ברומא.

בעת נופש ברומא סיור בעיר היפה חייב לכלול מספר מוקדי עניין עיקריים, ובניהם:

- קולוסיאום – שריד האמפיתיאטרון הגדול והמפואר מימי רומא העתיקה, שזכה למעמד שבעת פלאי תבל החדשים.
- הפורום הרומאי הגדול – מתחם גדול בימי האימפריה הרומאית היווה מוקד מרכזי וחשוב בחיי התושבים. בעת ביקורכם במתחם הקדישו זמן עבור שער טיטוס המנציח את ניצחון הרומאים בארץ.
- הפנתאון – מבנה הפנתאון מעניין ארכיטקטונית. הפנתאון נבנה כמקדש לאלילים ובשנת 608 לספירה הוסב לכנסיה.
- גבעת הקפיטול – הגבוהה והמרשימה מגבעות רומא.
- פיאצת נבונה ופיאצה די ספניה והמדרגות הספרדיות.
נופש ברומא כולל כל מה שצריך לחופשה מושלמת: אתרים היסטוריים מרתקים, אוכל מעולה, בילויים וקניות ואוכלוסייה מסבירת פנים.