עוד רגע :)

השטיח המעופף - חבילות נופש, טיסות לחו"ל, חבילות ספורט, נופש בארץ, בתי מלון

השטיח המעופף - חבילות נופש, טיסות לחו"ל, חבילות ספורט, נופש בארץ, בתי מלון
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

רומא

 • שם העיר
  רומא
 • מדינה
  איטליה
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  איטלקית
 • שעה
  00:44

רומא, בירת איטליה, ארץ המגף, הינה אחד מהיעדים המועדפים בין בירות אירופה ובאיטליה בפרט. רומא נמצאת במרחק מספר שעות טיסה בודדות מתל אביב ומשופעת באופציות בילוי וטיול בעת נופש ברומא. רומא היא עיר מודרנית העשירה באתרים היסטוריים מרתקים המעידים על ההיסטוריה הענפה שלה. שיטוט ברחובותיה יחשוף אתכם לכיכרות המקושטות במזרקות ופסלים, למוזיאונים מעניינים, לכנסיות מרהיבות ולארכיטקטורה מימי הרנסאנס. נופש ברומא יחשוף אתכם לתרבות האיטלקית, לאופנה ולמטבח האיטלקי המפורסם. לפניכם רקע כללי לקראת טיול ברומא.

שפה

איטלקית היא השפה אותה תשמעו בעת נופש ברומא, שהרי היא השפה המדוברת והרשמית ברומא ובכל איטליה. איטלקית שייכת לשפות ההודו-אירופאיות ולקבוצת השפות הרומאניות. יש המייחסים לדיאלקט השפה ולצליליה כבעלי נעימה מתחרזת בניחוח רומנטי.

היסטוריה

בזמן נופש ברומא, תיחשפו דרך אתרי התיירות להיסטוריית העיר אותה ניתן לחלק לתקופת האימפריה הרומית, רומא הנוצרית ולבסוף התקופה הקלאסית, בארוק ורנסנס. עקב ממצאי חפירות, חוקרים גורסים כי ההתיישבות בעיר רומא מתוארכת לתקופת האבן. על פי המיתולוגיה הרומאית העיר נוסדה ב-753 לפני הספירה, ע"י רומולוס. האגדה מספרת ששני האחים תאומים, רומולוס ורמוס, לאחר היוולדם, הונקו על ידי זאבה, מה שהפך לסמל של רומא עד היום. רומולוס הקים את רומא לאחר שרצח את אחיו.                                        

רומא העתיקה שגשגה וביססה שליטתה על חלק גדול מאזור הים התיכון. האימפריה העצומה הצריכה מנהיגות חזקה, בדמות פומפיאוס, קראסוס ויוליוס קיסר. יוליוס קיסר, הפך עצמו לדיקטאטור הבלעדי של האימפריה ובשנת 44 לפני הספירה נרצח. הקיסרות הרומית התבססה ורומא נהפכה לאחת הערים המפוארות באירופה. במאה השישית לספירה כיבושים רבים בזזו את אוצרות העיר ופגעו במעמדה של רומא. בהמשך נחתם הסכם שהכתיר את האפיפיור לשליט רומא. הוא המריץ חזרה את התפתחות העיר ושיפץ כנסיות רבות. במשך כל תקופת ימי הביניים הכנסייה שלטה ברומא וקיבעה אותה כמרכז נצרות. שלטון זה עורער לבסוף בתקופת המהפכה הצרפתית. לקראת סוף המאה ה-18 האזור נכבש ע"י נפוליאון. במאה ה-19 לבסוף הפכה איטליה לממלכה וב-1870 רומא צורפה אליה וזכתה להיות בירתה.

דמוגרפיה וגיאוגרפיה

רומא משמשת כבירת איטליה, חיים בה כ-2.7 מיליון תושבים ובכל המטרופולין סביבה מתגוררים כ-5.5 מיליון. העיר מתפרשת על פני 1,285 קילומטרים רבועים וממוקמת בין גדות הנהר טיבר, נהר הלאציו ושבע גבעות סובבת את מרכזה.

יהודים ברומא

קהילת יהודי רומא היא בין הקהילות היהודיות המוקדמות ביותר ומשגשגת כמעט אלפיים ומאתיים שנים. היום חיים כ-15 אלף יהודים ברומא וזו הקהילה הגדולה ביותר בכל איטליה בעלת מספר רב של מוסדות יהודיים ומספר בתי כנסת.

אקלים

בעת נופש ברומא תשימו לב כי האקלים הינו אקלים ים תיכוני. בקיץ חם ואחוזי הלחות הגבוהים מעיבים על טיול ברומא וברחובותיה. החורף הרומאי קריר וגשום ואילו זמן הסתיו, סביבות חודש אוקטובר, הינו האידיאלי עבור נופש ברומא.
אתרי תיירות מרכזיים בזמן נופש ברומא.

בעת נופש ברומא סיור בעיר היפה חייב לכלול מספר מוקדי עניין עיקריים, ובניהם:

- קולוסיאום – שריד האמפיתיאטרון הגדול והמפואר מימי רומא העתיקה, שזכה למעמד שבעת פלאי תבל החדשים.
- הפורום הרומאי הגדול – מתחם גדול בימי האימפריה הרומאית היווה מוקד מרכזי וחשוב בחיי התושבים. בעת ביקורכם במתחם הקדישו זמן עבור שער טיטוס המנציח את ניצחון הרומאים בארץ.
- הפנתאון – מבנה הפנתאון מעניין ארכיטקטונית. הפנתאון נבנה כמקדש לאלילים ובשנת 608 לספירה הוסב לכנסיה.
- גבעת הקפיטול – הגבוהה והמרשימה מגבעות רומא.
- פיאצת נבונה ופיאצה די ספניה והמדרגות הספרדיות.
נופש ברומא כולל כל מה שצריך לחופשה מושלמת: אתרים היסטוריים מרתקים, אוכל מעולה, בילויים וקניות ואוכלוסייה מסבירת פנים.

רומא היא עיר מודרנית העשירה באתרים היסטוריים מרתקים המעידים על ההיסטוריה הענפה שלה. שיטוט ברחובותיה יחשוף אתכם לכיכרות המקושטות במזרקות ופסלים, מוזיאונים מעניינים, כנסיות מרהיבות וארכיטקטורה מימי הרנסנס. תוכלו לשוטט בין אטרקציות ברומא לאחר מספר שעות טיסה בודדות מתל אביב. לפניכם מספר אטרקציות ברומא אשר נחשבות כנקודות חובה בעת טיול ברומא.

הקולוסיאום

הקולוסיאום הוא שריד מאמפיתיאטרון הגדול בעולם, אשר הוקם בתקופת רומא העתיקה. האמפיתיאטרון המפואר אירח קרבות גלדיאטורים, טקסים, אספות ומופעים שונים בימי קדם בפני כ-50 אלף צופים. כיום נותר מהאמפיתיאטרון הקיר החיצוני והוא קרוי על שם הקיסר נירון שפיסלו ניצב ליד האתר. הקולוסיאום הפך לאחד מסמלי העיר רומא וכן ניצב בראש הרשימה של אטרקציות ברומא ובשנת 2007 אף צורף לשבעת פלאי תבל.

הפורום הרומאי הגדול

מבין אטרקציות ברומא את הפורום אסור לכם לפספס. הפורום הוא למעשה מתחם גדול ברומא המציין מוקד מרכזי בחיי התושבים בזמן האימפריה הרומית. במתחם הפורום שוכן שער טיטוס. שער זה מציג עליו את התהלוכה של ניצחון הרומאים, אשר בידיהם מנורת בית המקדש בדרכם מירושלים לרומא. שער ניצחון זה נבנה לפני כאלפיים שנה לאחר דיכוי מרד היהודים על ידי הרומאים. בדרככם תוכלו לראות במתחם את מקדש ונוס, מקדש סאטורנוס, בזיליקת קונטנטינוס, שער ספטימוס סוורס, מקדש אנטונינוס ופאוסטינה, בית הבתולות הווסטאליות וקבר יוליוס קיסר.

 • חובה לראות

הפנתיאון

סיור אטרקציות ברומא אינו שלם בלי ביקור בפנתיאון. המבנה המרשים של הפנתיאון נבנה בשנת 27 לפנה"ס ועבר מחזור שריפה ובנייה מחדש. הפנתיאון הוא מקדש לכל האלים והמעניין בו שהוא הפך בשנת 608 לספירה לכנסייה. הכנסייה נקראה סנטה מריה מרטירס ובה קבורים מספר ממלכי איטליה וכן גם הצייר רפאל סנציו. הפנתיאון מעניין בצורתו הארכיטקטונית בכיפה ובאכסדרת עמודים המאפיינים בדרך כלל בניינים יוונים.

גבעת הקפיטול

הגבעה הגבוהה מבין שבע גבעות העיר היא גבעת הקפיטול ואליה מוביל גרם מדרגות ארוך. בזמן הרנסנס מיכאלאנג'לו עיצב בגבעת הקפיטול את כיכר פיאצה קומפדוליו ושלושה ארמונות. לפני תקופת הרנסנס שכנו בגבעה מרכזים החשובים מבחינה דתית ומדינית, אך לא נותרו שרידים מתקופה זו באתר.

 • תרבות

פיאצה נבונה

מבין אטרקציות ברומא נכללות מספר כיכרות או פיאצות מפורסמות. מספר דקות הליכה מהפנתיאון נמצאת כיכר נבונה. פיאצה נבונה נחשבת למתויירת מבין אטרקציות ברומא והמרשימה ביותר. הכיכר מכילה שלוש מזרקות מים: מזרקת ארבעת הנהרות, נפטון ומזרקת מור והמון פסלים. הכיכר בצורה אובאלית והיא זכר להיפודרום מהעת הרומית. הכיכר סובבת בתי קפה, מסעדות וגלידריות.

פיאצה די ספניה והמדרגות הספרדיות

הכיכר שימשה בעברה כמקום התכנסות עבור אנשי ציבור מפורסמים באירופה וכיום מהווה מקום מפגש ובילוי פופולארי. בתוך הכיכר שוכנת מזרקת ברקסיה אשר בצורת סירה. בין הכיכר הספרדית לפיאצה די מונטי מחברות 138 מדרגות ספרדיות, הקרויות כך עקב הקרבה לשגרירות ספרד.

 • אטרקציות - כללי

מזרקת טרבי

מזרקת טרבי מחייבת ביקור בעת נופש ברומא ותיירים רבים אכן מבקרים בה בכל עת. המזרקה הוקמה במאה ה-18 בתקופת ימי הבארוק ומוכרת גם בשם "מזרקת המשאלות". האגדה מספרת כי מי שיעיף מטבע לתוך המזרקה, יום אחד עוד יחזור שוב לרומא. המזרקה מעוטרת בשלל פסלים המתארים את נפטון, אל הים, רוכב במרכבה המעוצבת בצדפה ורתומה ל-2 סוסי ים. לא כדאי לפספס ביקור במזרקת טרבי בסיבוב אטרקציות ברומא.

 • חובה לראות
 • piazza di Trevi, Rome 00187

חיי הלילה ברומא

עם רדת החשיכה מתחילים חיי לילה ברומא להתעורר והמועדונים והפאבים נפתחים עבור מקומיים ותיירים. גם לחובבי ההימורים ינתן מענה באחד מבתי קזינו ברומא אשר לרוב ממוקמים במלונות הגדולים.

 • בארים ומועדונים

בעת נופש ברומא תוכלו להתענג על המטבח המקומי האנין והמצוין. המטבח הרומאי מפורסם בהיותו מעודן, בעל חומרי גלם טריים ומושפע עד מאוד ממספר מחוזות באיטליה. מומלץ מאוד לבקר במספר מסעדות ברומא וכן להתנסות במאכלים המקומיים, כגון: ספגטי קרבונרה, ניוקי מרק, עגל ובשר מעושן. המסעדות הן חלק בלתי נפרד משלל אטרקציות ברומא. לפניכם סקירה של מספר מסעדות מומלצות ברומא, אשר יקוטלגו ב-3 טווחי מחיר.

Al Ceppo

משמעות שם המסעדה הוא סוג של פסטה, דקה בעלת חריץ בצד אחד שלה. המסעדה ותיקה בקרב מסעדות ברומא, היא נוסדה לפני יותר מ-35 שנים על ידי זוג אחיות ממחוז מרקה, והנגיעה נשית בולטת באופי המסעדה. פנים המסעדה מעוצב בטוב טעם ומשרה אווירה חמימה לסועדים. תפריט המסעדה הוא שילוב של מספר מטבחים מרחבי איטליה כולה ומציע מאכלים מקומיים מסורתיים, פסטות כמובן ובשרים.

Quinzi and Gabrieli

ברחוב Via delle Coppelle, בסמיכות לפנתיאון, שוכנת מסעדת יוקרה זו והיא בין היפות בקרב מסעדות ברומא. המסעדה ממוקמת בבניין עתיק המתוארך למאה ה-16. פנים המסעדה מחולק לשלושה חדרים המעוטרים בציורי שמן גדולים, ציורי קיר, מנורות קריסטל באופן אלגנטי ומושקע. התפריט המסורתי מציע לסועדים מנות בשריות, מאכלי ים, פסטות ואנטיפסטי. קחו בחשבון שמסעדה זו מפורסמת במחירים הגבוהים עבור מנותיה המיוחדות.

Acquolina Hostaria

מסעדה זו נפתחה רק ב-2006 וכבר הספיקה לזכות לכוכב מישלן היוקרתי. היא בין האופנתיות בקרב מסעדות ברומא. תפריט המסעדה הוא על טהרת דגים ופירות ים בשילובים מיוחדים. עיצוב המנות וצורת הגשתן מוסיף לחוויית הסעודה. כדאי לכם להזמין ארוחה של טעימות, כך תוכלו ליהנות ממספר גדול של מנות נהדרות. מעבר להגשת המנות, המסעדה מקנה גם שיעורי בישול הניתנים על ידי שפים מקצועיים. על מנת להבטיח את מקומכם במסעדה עדיף להזמין מקום מראש.

Trattoria Luzzi

מסעדה זו היא מהפופולאריות מבין מסעדות ברומא ותמיד תוכלו לראות אותה מלאה בסועדים. המסעדה מציעה מספר מנות מסורתיות ורומאיות וגם מבחר סוגי פיצה. מומלצת במיוחד מתוך תפריט המסעדה היא הפיצה עם תוספת הירקות המצוינת. בעת ביקורכם במסעדה תזכו לשירות אדיב וטוב, בין אם תבחרו לשבת בתוך אולם המסעדה או בחוץ בשטח הכיכר.אש.

 • מחירים בינוניים
 • 06-7096332 39+
 • Via Di San Giovanni In Laterano 88, Roma, Italia

Ambasciata di Capri

מסעדה מצוינת זו מגישה מנות בניחוח ים תיכוני עם נגיעות למטבח המסורתי של האי קפרי והעיר נאפולי. בתפריט פירות ים ודגים, פסטות, פיצות, סלטים וקינוחים. מומלצות המנות: רביולי דגים, דיונון בשילוב עגבניות ולקינוח עוגה קפרינאית עם שוקולד ושקדים.

Antico Caffe Greco

מסעדה זו מפורסמת בקפה הטוב והאיכותי שלה. המסעדה שוכנת בבניין שנבנה ב-1760, ועיצובה בהתאם. העיצוב הוא עתיק בסגנון נפוליאוני, שולחנות המסעדה עשויים משיש וברקע זהב וציורי שמן רומנטיים. משקה הדגל שכדאי ללגום בתום הארוחה הוא קפה לימון ותפוזים.

Augusto

מסעדת אוגוסטו שוכנת בפיאצה יפיפיה בשם Piazza de' Renzi. תוכלו ליהנות ממנה בהיותה רומאית, מסורתית, אותנטית ובמחיר סביר. מומלץ לנסות את הפטוצ'יני והסטרצ'אטלה.

 • מחירים זולים
 • 06-5803798 39+
 • 15 Piazza de Renzi | Trastevere, 00153 Rome, Italy

Li Rioni

שוכנת בסמוך לאחת מהאטרקציות הבולטות ברומא, הקולוסיאום. את המסעדה פוקדים בעיקר מקומיים ובימי שישי ושבת בהמוניהם. תפריט המסעדה כולל בעיקר פיצות איכותיות וטריות. המסעדה מעוצבת בסגנון רחוב רומאי אופייני ומשרה אווירה נעימה על כלל הסועדים.

 • מחירים זולים
 • 06-70450605 39+
 • Via dei SS. Quattro Coronati 24, 00184 Rome, Italy

רומא איננה יעד לקניות זולות, אולם קניות ברומא יקנו חוויה ייחודית ומומלצת. שיטוט באזורים של חנויות ברומא, בוטיקים, חנויות מעצבים, חנויות יד שנייה, אאוטלטים, קניונים ושווקים ססגוניים, הפזורים בשפע בעיר, הוא בילוי בפני עצמו. בזמן סוף העונה (סוף דצמבר וחודש יולי) מתקיימות מכירות סוף עונה, הקרויות סאלדי. לפניכם סקירה של מספר רחובות, קניונים ושווקים המומלצים לביקור בעת עריכת קניות ברומא.

רחובות שופינג ברומא

רחוב ויה דל קורסו – רחוב זה נחשב המפורסם והגדול עבור שופינג ברומא. אזור זה מושך אליו תיירים ומקומיים רבים כחלק ממסעי קניות ברומא או בשביל ישיבה בבתי הקפה לאורך הרחוב. תוכלו למצוא מותגי אופנה כגון: לואי ויטון, בולגרי ופראדה ויחד עם זאת גם בתי כלבו במחירים נוחים יותר וחנויות מותגים.

רחוב ויה קונדוטי – רחוב קניות זה מתחיל בסמוך למדרגות הספרדיות ונחשב על פי מדריך ה"לונלי פלאנט" כאחד מאזורי הקניות המובחרים בכל אירופה. ברחוב בוטיקים מרשימים ויקרים וחנויות מעצבי על הנחשבים ביותר. בין השמות הבולטים תתקלו ב: פראדה, ורסאצ'ה, ארמני, גוצ'י ועוד.

שדרות ונטו – הרחוב תיירותי ביותר וגולם בחובו מלונות ומסעדות יוקרה, חנויות ובתי קפה. הרחוב היווה השראה לסרט של הבמאי האיטלקי פיליני, עבור סרטו La Dolace Vita.

ויה נציונאלה – רחוב נהדר עבור קניות ברומא בעל היצע רחב של מוצרי עור, כגון: חגורות, ארנקים ותיקים. מעבר לחנויות רשתות מקומיות ובינלאומיות תימצאו חנויות המוכרות מזוודות, שתי חנויות של ספרים וחנות המתעסקת עם מוצרי טקסטיל ברמה גבוהה.

 • קניות

שווקים

פורטה פורטזה – זהו שוק הפשפשים הפופולארי ביותר מבין שווקי קניות ברומא. השוק החל פעילותו לאחר מלחמת העולם השנייה ועד היום אלפי דוכנים מציעים את מרכולתם, החל ממוצרי יד שנייה, ריהוט, אופניים, בגדים, ספרים ועד לדיסקים ומעילים. מומלץ להגיע לשוק כמה שיותר מוקדם וקרוב לשעת הפתיחה שלו (5 בבוקר) או לקראת הסגירה ב-13:30, ולנסות את מזלכם במיקוח ומשא ומתן כנהוג בכל השווקים.

 

קמפו דה פיורי – השוק הממוקם בסמיכות לפיאצה קמפו די פיורי. הרחובות המקיפים את השוק קרויים על שם עובדי המלאכה שהיו בהם בימים עברו, כך שיש רחוב הכובענים, מכיני מזוודות, מפתחנים ותופרי ז'קטים. בזמן האינקוויזיציה מתחם השוק היווה מתחם הוצאות להורג. כיום השוק צבעוני ותוסס ואפשר למצוא בחובו דגים, בשר, פירות וירקות וכן גם בגדים, מזכרות ופרחים. לקראת ערב, אחרי סגירת דוכני השוק עם התעוררות חיי לילה ברומא, כל מתחם השוק נהפך לפאב מתחת לכיפת השמיים.


מרקטינו די בורגו פריולי – שוק אזור פריולי הנחשב, הוא יוקרתי ולא זול יחסית לשווקים האחרים. בשוק תוכלו למצוא מציאות ופריטים מיוחדים, עתיקות, דברי כסף, כדים, ספרים, אביזרים ותכשיטים משנות ה-30 וציורים. השוק פתוח בשלושה סופי השבוע הראשונים בכל חודש בימי שבת וראשון.

 • קניות

קניונים

רומא זו עיר שאיננה מתמחה בקניונים והמרכזים שכן קיימים ממוקמים קצת הרחק ממרכז העיר.

יורמא 2 – קניון יורמא 2 הוא הגדול והחדיש מבין הקניונים עבור קניות ברומא. חנויות הקניון מאורגנות בצורת מרובע על פני 3 קומות. תוכלו למצוא את כל הרשתות המפורסמות וחנויות: ספורט, בגדים, אלקטרוניקה ועוד. רוב באי הקניון הם מקומיים ורמות המחיר דומות לנמכר בארץ.

אאוטלט בגדי מעצבים קסטל ורומאנו – באאוטלט שוכנות למעלה מ-100 חנויות ומותגים של נייק, פומה בתחום ההנעלה ומותגי על של דולצ'ה וגבאנה. עוד באאוטלט חנויות המציעות מוצרי קוסמטיקה, אלקטרוניקה וכו'. אם יתמזל מזלכם תגיעו בזמן סייל בתקופות משתנות במהלך השנה.

 • קניות

חיי לילה ברומא מתחילים מיד לאחר סיום ארוחת הערב שתוכלו לאכול באחת מבין מסעדות ברומא. בעת לילה העיר מוארת והאווירה באוויר קסומה, לכן מומלץ לצאת לטיול לילי טרם הכניסה למועדון או לפאב. קיימים שלל מועדונים ברומא וכמו כן מצויים פאבים רבים, כך שכל בליין ימצא את הסגנון המוזיקלי המועדף עליו. אזורי הבילויים מתרכזים במספר שכונות: טסטאצ'יו, טרסטברה, אזור פיאצות נבונה וקמפודי פיורי ושכונת סן לורנצו הסטודנטיאלית. לפניכם המקומות החמים של חיי לילה ברומא, הכוללים, מועדונים, מסעדות וכן בארים ברומא.

Akab cave

המועדון ממוקם בבניין ברחוב Monte Testaccio מספר 69 ששימש פעם כמפעל תעשייתי. במועדון מגוון רחב של סגנונות מוזיקליים המשתנים על פי לוח הזמנים המופיע באתר האינטרנט של המועדון. תוכלו לשמוע מוזיקה אלקטרונית, אסיד, רוק, דיסקו, פאנק, פולק, R&B, האוס ואף ליהנות מהופעות חיות הניתנות בדרך כלל ע"י להקות קאברים. המועדון מתפרש על פני מספר מתחמים של רחבת ריקודים למטה, קומה שנייה וגן בעיצוב יפני.

Micca Club

מועדון המיקה נחשב לבין הפופלאריים מבין דיסקוטקים ברומא ואחד מהמבוקשים מבין אתרי חיי לילה ברומא. האווירה ב"מיקה" היא מיוחדת במינה בנוף המועדונים. תחושת הרטרו במועדון מוקפדת באופן המזכיר את המולן רוז' הפריזאי. הופעות במגוון סגנונות סוחפות את ההמונים במועדון. המועדון ממוקם במתחם גדול במרתף ואל תפספסו ביקור בבאר האלכוהול של המיקה. שלל קוקטיילים מיוחדים ואפריטיפים מושקעים יוצעו לכם ע"י הברמנים או המלצריות.

Qube Disco

מהווה את אחד מגדולי המועדונים של חיי הלילה ברומא. המועדון באווירה מחתרתית ושוכן לא רחוק מתחנת הרכבת Tiburtina. בשלושת רחבות הריקודים תוכלו ליהנות ממוזיקה שחורה, גותית, ניו וויב ומטאל. מדי פעם מתקיימות במועדון מסיבות גייז ומופעי דראג קווינס.

 • מועדון לילה
 • 064385445 39+
 • Via di Portonaccio, 212, Rome, Italy

Antico Caffe della Pace

הפאב שוכן סמוך לפיאצה נבונה המתויירת ברחובVia della Pace מספר 5. החל מהמאה ה-18 הפאב היה אהוב על ציירים, אמנים, קומיקאים ומשוררים מקומיים. ומאז משמש אחד מהבארים המבוקשים בסצנת חיי לילה ברומא. הפאב מעוצב באופן תואם ובעל פריטים עתיקים, מבני עץ ושולחנות תואמים להשלמת המראה. שירות הבארמנים הוא אדיב ומקצועי ולפניכם יעמדו אופציות רבות לשתייה אלכוהולית. כדאי לא לבוא מאוחר מידי בכדי שתוכלו לשריין לעצמכם מקום על הבר.

Freni e Frizioni

פאב שכונתי ומקסים זה מצוי בשכונת טראסטברה ברחוב Via del Politeama. המקום הומה צעירים מקומיים וסטודנטים רבים. בעבר המקום שימש לסדנת רכב ומוסך, וכיום הקירות מקושטים בציורים ואומנות מודרנית. האווירה במקום סוחפת, ידידותית ונעימה

Millennium

המילניום הוא פאב משולב מסעדה פופולארי ביותר ואל מתחמו יכולים להיכנס המוני אנשים. במקום מסכי ענק המשדרים משחקי כדורגל או מופעי בידור. בתפריט מגוון משקאות אלכוהוליים, אוכל איטלקי מסורתי ופיצות מעולות.

Al Ceppo

המסעדה נוסדה לפני יותר מ-35 שנים על ידי זוג אחיות ממחוז מרקה והנגיעה נשית בולטת באופי המסעדה ובעיצובה. תפריט המסעדה הוא שילוב של מספר מטבחים מרחבי איטליה כולה ומציע מאכלים מקומיים מסורתיים, פסטות כמובן ובשרים.

Li Rioni

שוכנת בסמוך לאחת מהאטרקציות הבולטות ברומא, הקולוסיאום. את המסעדה פוקדים בעיקר מקומיים ובימי שיש ושבת בהמוניהם. תפריט המסעדה כולל בעיקר פיצות איכותיות וטריות. המסעדה מעוצבת בסגנון רחוב רומאי אופייני ומשרה אווירה נעימה על כלל הסועדים.

 • מסעדה
 • 06-70450605 39+
 • Via dei SS. Quattro Coronati 24, 00184 Rome, Italy

לסיכום

בין אם אתם בליינים חובבי מועדונים המוניים או יותר נהנים מקוקטייל עם נוף לפיאצה או לחילופין מעדיפים להשקיע בארוחה טובה, תוכלו למצוא את מבוקשיכם מבין מגוון אפשרויות של חיי לילה ברומא.