עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

אטרקציות בעיר סלוניקי

טיול בסלוניקי צופן בחובו המוני אוצרות והפתעות: אתרים היסטוריים מרהיבים, נמל וחוף ים עם מסעדות ובתי קפה לאורכו, עיר מודרנית ויפה עם מרכזי קניות וחנויות, ובל נשכח את מגוון אפשרויות הבילוי של חיי לילה בסלוניקי. יש מבחר רחב ומהנה של אטרקציות בסלוניקי, שהיריעה קצרה מלהכיל את כולן.
מומלץ בתכנון הטיול לבחור טעימה מכל אחד מהסוגים של אטרקציות בסלוניקי, כדי להקיף את כל אפשרויות הבילוי.

אולי יעניין אותכם גם:

- חבילות נופש לסלוניקי

- מלונות בסלוניקי

אתרים היסטוריים

המגדל הלבן: הסמל של העיר סלוניקי. סיבוב אטרקציות בסלוניקי חייב לכלול ביקור במגדל זה. המגדל נבנה במאה ה-16 כחלק מהחומה וממערך הביצורים וההגנה של העיר. בתקופת השלטון העותומאני שימש המגדל כבית כלא בו הוצאו אסירים להורג. עם שחרור העיר מן השלטון העותומאני נצבע המגדל בצבע לבן ומכאן ניתן לו שמו. הצבע הלבן כבר לא מכסה את המגדל, אך השם נותר. ניתן לעלות לראש המגדל ולערוך תצפית על נופיה המרהיבים של העיר. בתוך המגדל שוכן המוזיאון לתרבות ביזנטית.

הרוטונדה Rotunda : אחד המבנים העתיקים ביוון כולה ואחד מתוך שורה של מבנים מן התקופה הביזנטית אשר הוכרזו על ידי ארגון יונסקו כאתרי מורשת עולמית בסלוניקי. כדאי שטיול בין אטרקציות בסלוניקי יכלול סיור בין מבנים מרשימים אלו. הרוטונדה הינה מבנה עגול שנבנה במאה הרביעית לספירה. המקום שימש בראשית ימיו כמקדש רומאי לאל זאוס. הוא נבנה על ידי הקיסר גלריוס והוא כבן גילו של הפנתיאון ברומא. עם השנים שינה המבנה את ייעודו בהתאם לאוכלוסיה והשלטון המשתנים. בתקופת השלטון הביזנטי שימש המבנה ככנסיה, ובתקופת השלטון העותומאני שימש כמסגד.

שער גלריוס: שער ניצחון שנבנה בשנת 305 לספירה. כנהוג באותה תקופה, נבנה שער זה כאות לניצחונו של הקיסר גלריוס על הפרסים בקרב משנת 297 לספירה. כשערי ניצחון מסוגו הוא כולל תחריטים וציורים המתארים את הקרב ההרואי.

  • חובה לראות

מוזיאונים וכנסיות

טיול בין אטרקציות בסלוניקי כולל ביקור בכמה מוזיאונים מעניינים:

המוזיאון לתרבות ביזנטית: שוכן במגדל הלבן. המוזיאון כולל מוצגים מתקופת תור הזהב של התרבות הביזנטית בסלוניקי. בין המוצגים ניתן למצוא: חפצי אמנות, פסלים, ארונות קבורה, חפצים שימושיים שהיו אופייניים לחיי התקופה ועוד. המוזיאון נחשב לאחד המוזיאונים החשובים ביוון והוא גם נושא הדגל של חקר התרבות הביזנטית.

המוזיאון הארכיאולוגי של סלוניקי: סיור אטרקציות בסלוניקי, בשונה ממקומות אחרים ביוון, אינו עשיר באתרים ארכיאולוגיים מן העת העתיקה. מוזיאון זה ממלא מעט את החסר. במוזיאון תצוגה מרשימה של ממצאים ארכיאולוגים מימי האדם הקדמון ועד לתקופת האימפריה הרומאית. המוזיאון סוקר תקופה ארוכה של כ-200,000 בהיסטוריה של יוון, והוא נחשב לאחד המוזיאונים החשובים והמפורסמים ביוון כולה. הפריטים במוזיאון כוללים פסלים, עבודות פסיפס, כלי קרמיקה וחרס, תכשיטים וכלים מכסף וזהב.

המוזיאון היהודי: ישראלים המבקרים בעיר ודאי ירצו לכלול מוזיאון זה בטיול אטרקציות בסלוניקי. המוזיאון מוקדש לקהילה היהודית הגדולה והפורחת שהיוותה חלק גדול ומשמעותי מאוכלוסיית העיר. במשך מאות שנים נחשבה סלוניקי ל"עיר יהודית" בשל האוכלוסייה היהודית הגדולה שבה, שפיתחה את העיר מכל הבחינות: כלכלית, תרבותית ועוד. המוזיאון סוקר את התרבות היהודית הענפה בסלוניקי, אשר רוב אוכלוסייתה הושמדה בשואה.

כנסיית אגיוס דמטריוס: הכנסייה הגדולה ביותר ביוון. מבנה הכנסייה אף הוא הוכר על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי, לנוכח היותו מבנה מן התקופה הביזנטית. מבנה הכנסייה המרשים נבנה במאה השביעית לספירה. בכנסיה פסיפסים מרהיבים, ומערת קבורה (קריפטה) של הקדוש דימיטריוס שעל שמו קרויה הכנסייה, שנכלא במקום על ידי הרומאים ולבסוף נרצח על ידם.
בנוסף לאטרקציות המרהיבות ואפשרויות הבילוי כגון, מועדונים, מסעדות ופאבים, אוהבי ההימורים ישמחו לגלות שיש גם קזינו בסלוניקי.

  • תרבות