עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך פודגוריצה, מונטנגרו למטייל

 • שם העיר
  פודגוריצה, מונטנגרו
 • מדינה
  מונטנגרו
 • מטבע
 • שפה
 • שעה
  02:54

פודגוריצה-מונטנגרו

 

 

פודגוריצה שוכנת בדרום-מזרח מונטנגרו, היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר במדינה הזעירה שהכריזה על עצמאותה  ביוני 2006 (כשפורקה הברית האחרונה שנותרה מהרפובליקה של יוגוסלביה בין סרביה למונטנגרו). פודגוריצה שימשה בעבר כקרית הממשלה של סרביה ומונטנגרו, אף שהבירה הרשמית הייתה בלגרד.

פוֹ‏דְגוֹ‏רִיצה (בסרבית, "מתחת לְהר הקטן") נוסדה בימי הביניים, ושמה שונה מספר פעמים. לאחר מלח"ע השנייה שינו הקומוניסטים את שמה לטיטוגראד על שמו של נשיא יוגוסלביה יוסיף טיטו. 

 

תהילתה של העיר היא על מועדון הספורט:  בודוצ'נוסט פודגוריצה (בסרבית: KK Budućnost Podgorica , ובעיקר על קבוצות  הכדורסל (גברים ונשים), שנחשבות לבכירות באירופה ומשתתפות במפעלים התחרותיים היבשתיים, וקבוצת הכדורגל.

בודוצ'נוסט פודגוריצה בכדורסל שיחקה לראשונה בשנת 2000  ביורוליג, ולמרות שנאלצה לשחק בסרייבו ובבודפשט, בשל הסנקציות שהוטלו על יוגוסלביה באותה תקופה, הצליחה להעפיל ל-16 הגדולות. בשנים האחרונות משחקת בודוצ'נוסט בעיקר בגביע היולב.

 

באזור פודגוריצה מצויים נהרות ואגמים רבים. דרך פודגוריצה עוברים הנהרות מורקה וריבניצה, בסביבתה  נמצאים הנהרות זייט, סיג'בנה, סינטיכה ומרזה, ובמרחק קצר, 15 ק"מ מהעיר נמצאת ימת שקודר, שחציה האחד נמצא במונטנגרו וחציה השני באלבניה.

העיר מונה כ-160 אלף תושבים, והיא נראית כמו כל עיר מזרח=אירופית עם אזור תעשייה גדול ושיכוני מגורים גדולים, במרכז העיר פועל מדרחוב שלאורכו עשרות ברים ובתי קפה, שמציעים חיי לילה תוססים.