עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך טוסקנה למטייל

 • שם העיר
  טוסקנה
 • מדינה
  איטליה
 • מטבע
  יורו
 • שפה
  איטלקית
 • שעה
  20:00

חבילת נופש בטוסקנה היא החלום האולטימטיבי עבור כל כך הרבה אנשים מישראל ומכל העולם, חבל הארץ הקסום הזה בצפון איטליה מציע כל כך הרבה שפע וטוב, אזור שאפשר לטייל בו שוב ושוב במהלך כל החיים והוא לעולם לא ישעמם או יימאס עליכם. נופש בטוסקנה הוא אכן אחד הדברים שכל אדם חייב לעצמו במהלך חייו, עושר אמיתי ומדהים של אפשרויות, אטרקציות, אוכל שלא מהעולם הזה, נופים ואנשים מדהימים.

טוסקנה היא חבל ארץ בצפון מערב איטליה, בצד המערבי הים הטירני, והמחוזות השכנים הם לאציו בדרום, אומבריה ממזרח ואמיליה-רומאניה וליגוריה בצפון. בירת המחוז היא פירנצה, עיר מדהימה ועשירה בתרבות, היסטוריה, אמנות וכן הלאה. טיול בטוסקנה הוא הזדמנות נהדרת לראות נופים מפורסמים וקסומים, לחוות מורשת אמנותית ותרבותית ענפה, לטעום את האוכל האיטלקי במיטבו ולראות אדריכלות קלאסית. טוסקנה נחשבת למקום לידתו האמיתי של הרנסנס האיטלקי, במובנים רבים רנסנס זה נמשך עד היום בעת ביקור במקום.

גיאוגרפיה

אזור טוסקנה יוצר מעין משולש שבסיסו לחוף הים הטירני, שטחה של טוסקנה הוא כ-23,000 קמ"ר. האזור מוקף ונחצה על ידי רכסי הרים גבוהים וכולל מספר מישורים פוריים במיוחד שמובילים לנופים קסומים ולתוצרת החקלאית המפורסמת של האזור המיוחד הזה באיטליה. כמו כן במהלך נופש בטוסקנה ניתן לראות גבעות פסטורליות שחלקן חשופות ועל חלקן חקלאות מסוגים שונים.

האקלים במהלך טיול בטוסקנה נוח יחסית, בעיקר באביב ובקיץ, מדובר על אקלים נוח וחמים יותר באזורי החוף ויותר קשה וגשום באזורים ההרריים והפנימיים יותר. החורף בטוסקנה הוא בהחלט קר ואילו הטמפרטורות בקיץ חמות מאוד, כך שיש משרע טמפרטורות די גדול באזור ובאופן כללי יותר מומלץ להגיע לנופש בטוסקנה באביב, בקיץ או בתחילת הסתיו.

היסטוריה

יש עדויות להתיישבות אנושית באזור טוסקנה החל מהמאה השנייה לפני הספירה, בחלקים המאוחרים של עידני הברונזה והברזל. האימפריה הרומית הייתה פעילה מאוד באזור וניתן לראות זאת במובנים רבים במהלך נופש בטוסקנה, הרומאים הקימו את הערים לוקה, פיזה, פירנצה וסיינה והכניסו לאזור פיתוח מסיבי לצד שמירה על השקט הציבורי. טוסקנה ובעיקר פירנצה, נחשבות למקום הולדת הרנסנס, מה שהתבטא בפריחה אמנותית ותרבותית לצד חיזוק השליטה של פירנצה באזור טוסקנה כולו.

דמוגרפיה באזור טוסקנה

נופש בטוסקנה כולל מפגש עם איטלקים מקומיים מסבירי פנים ונחמדים מאוד. הרוב המוחלט של האוכלוסייה באזור היא איטלקית מקומית ואין הרבה מהגרים או אוכלוסיות מיעוטים כפי שניתן לראות בערים הגדולות של איטליה ואירופה. השפה היא כמובן איטלקית אך בשנים האחרונות המקומיים, בייחוד הצעירים, יודעים יותר ויותר אנגלית. המנטאליות דומה במובנים רבים לישראלים כך שלרוב קל מאוד להסתדר ולהבין מה הצד השני מתכוון גם בלי לדעת בדיוק מה אומרים...

תושבי חבל טוסקנה הם כמובן נוצרים קתולים ורבים מהם אף נוצרים אדוקים כפי שנפוץ מאוד לראות ברחבי איטליה. בהחלט אפשר לראות במהלך נופש בטוסקנה כנסיות רבות בעיירות, בערים ובכפרים ברחבי האזור, אפשר לבקר במיסת יום ראשון או פשוט להיכנס לבקר בכנסיה מקומית כלשהי.

כלכלה

המטבע בשימוש במהלך נופש בטוסקנה הוא כמובן היורו, כך שמבחינה זו הטיול נוח מאוד והמחירים דומים מאוד למה שניתן לראות באזורים פופולאריים אחרים במערב אירופה. עיקר כלכלת האזור מתבססת על חקלאות ועל תיירות, אין ממש מפעלי תעשייה או תחומי פעילות כלכלית אחרים שמהווים חלק מהותי מהתוצר באזור. עם זאת, מדובר על אזור יחסית מצליח כלכלית בזכות שני תחומי פעילות אלו, התיירות מושכת מיליוני מבקרים מדי שנה ומבחינת חקלאות באזור מייצרים יינות משובחים ומגוון אדיר של תוצרת חקלאית שנשלחת לכל רחבי איטליה ואירופה.