עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

אטרקציות בעיר ורנה

סקירת ההיסטוריה של ורנה מעידה, כי לא תמיד הייתה פופולרית כיעד תיירותי. אולם מאז נפילת הקומוניזם באזור, ורנה רק פורחת. בשנים האחרונות גם התייר הישראלי החל לגלות אטרקציות בורנה וליהנות בה מנופש לאחר טיסה קצרה של שעתיים בלבד. בין שלל אטרקציות בורנה בולטים חופי הרחצה והמפרצונים היפיפיים, מרכז העיר המקסים, בתי הימורים, אתרים ארכיאולוגים, מוזיאונים מרתקים ונקודות תצפית מרהיבות.

 

חופים

בראש רשימת אטרקציות בורנה, נמצאים חופי הרחצה היפיפיים שלאורכה. החופים נחשבים כנקיים, מוגנים ושמורים ביותר בעולם על פי תו התקן האירופאי "דגל כחול". גולת הכותרת הינם חולות הזהב (Zlatni Pyasuts) הנמצאים 18 קילומטר צפונית לעיר. אלו מוגדרים כפארק לאומי ואוצרים בחובם מי ים צלולים, יערות, גבעות, חולות בצבע זהוב ואף מעיינות חמים טבעיים. על החופים ששווה לבקר בעיר ורנה נמנים: חוף Sunny Day וחוף Riviera. בחופים מוצעים לתיירים שפע של אטרקציות בורנה ופעילויות מים והכל תחת השמש הנעימה. לאורך קו החוף המקסים ישנם מגוון בתי קפה, מסעדות, בתי מלון ויש אף קזינו בורנה. גם חיי לילה בורנה מתרכזים באזור זה, ועל רצועת החוף נמצאים שלל דיסקוטקים ומהם ניתן למצוא גם בטיילת בתי המלון.

  • חובה לראות

ארכיאולוגיה

אם נרצה לחוות עוד מההיסטוריה של האזור מומלץ לבקר במרחצאות הרומיים. המרחצאות הינם אתר ארכיאולוגי שמור ביותר, החושף את אורח חיי היום יום של התושבים כשורנה נקראה אודסוס בעת העתיקה בסביבות 600 לפני הספירה.

  • תרבות

מרכז העיר ורנה

אומנם החופים השמשיים מהווים את האטרקציה הבולטת מבין אטרקציות בורנה, אך סיור בעיר עשוי להיות מהנה ושובר שגרה בזמן הנופש בעיר. לפני היציאה כדאי להצטייד במפת העיר מבית המלון ולעקוב אחר עוד אטרקציות בורנה. מומלץ לכלול בטיול במרכז העיר ורנה את בית האופרה הוותיק, מגדל השעון וכיכר העצמאות. קיימות מספר כנסיות מרשימות בעיר, כגון: הכנסייה האורתודוקסיתSt Anastasios, וקתדראלת העלייה לשמיים של מריה. סיור בעיר יחשוף ויקרב אותנו לאווירה ולתרבות הבולגרית של שוכני העיר.

  • חובה לראות

גנים ופארקים

פארק Primorski פארק מקסים הממוקם לאורך הים ואורכו כשמונה קילומטרים. הפארק הוא רומנטי וייתן מענה לזוגות המבקשים להתבודד ולהירגע.

גן בוטני אוניברסיטאי הגן משמש כשמורת טבע שעיקר מטרותיו הם שימור צמחים לא בסביבתם הטבעית. הגן משמש כאקופארק בעל מערכות אקולוגיות ומתפרש על פני 360 דונם. הגן מכיל צמחייה מכל העולם וכולל עצים, פרחים ועשבים. הגן מציע אטרקציות של שיעורי רכיבה וטיולים עם כרכרות או עגלות ברחבי הפארק.

יער האבנים (Pobitite kamani) אומנם לא יכול להיכלל בין אטרקציות בורנה עצמה, אלא ממוקם מערבית לעיר, אך מומלץ ביותר לביקור בעת טיול בורנה. יער האבנים מציג תופעה מסתורית של עמודים מאבן המסותתים לצורת גליל בגדלים שונים, עד לעשרה מטרים. חוקרים גורסים כי גיל יער האבנים מעל ל-50 מיליון שנה. קיימות תיאוריות רבות למקור האתר ודרך היווצרותו, אך דבר לא ידוע בוודאות.

אולי יעניין אותך גם:

- חבילות נופש לורנה

- מלונות בורנה

- טיול מאורגן לורנה

- טיסה לורנה

  • אטרקציות - כללי