עוד רגע :)
נופש בארץ
מוקד שירות חו"ל 03-5151606

מדריך זאגרב למטייל

 • שם העיר
  זאגרב
 • מדינה
  קרואטיה
 • מטבע
  קונה
 • שפה
  קרואטית
 • שעה
  18:57

זאגרב היא עיר אירופית קלאסית ומרשימה מאוד, מלאה בבניינים מרתקים ומרשימים, גנים מוקפדים, מסביבה הרים פסטורליים ואווירה מזרח אירופית מיוחדת. נופש בזאגרב מאפשר ליהנות משפע אטרקציות, לחוות נופש אלגנטי ומלא בתרבות והיסטוריה ולבלות באווירה שונה מיעדים פופולאריים אחרים באירופה. נופש בזאגרב מביא אתכם לבירה הרשמית של קרואטיה, מדינה חדשה יחסית שנולדה לאחר מלחמת האזרחים הקשה ביוגוסלביה בשנות ה-90.

בתור בירת קרואטיה, זאגרב היא המרכז השלטוני, הרשויות המנהליות נמצאות בה, כל משרדי הממשלה וכן היא המוקד הפיננסי של המדינה.

מיקום וגיאוגרפיה

זאגרב ממוקמת בצפון-מערב קרואטיה, לאורך נהר הסאווה, לצידה המדרונות הדרומיים של הרי מדבדניצה וגובהה הוא כ-120 מטר מעל פני הים. מיקומה הגיאוגרפי המוצלח בחלקו הדרום-מערבי של האגן הפאנוני, שמתמשך עד להרי האלפים ולים האדריאטי, מספק חיבור תחבורתי מצוין בין מרכז אירופה והים האדריאטי. קשרי התחבורה והכבישים של העיר, שנראים בריכוזי תעשייה, מרכזים מדעיים ומחקריים ומסורת כלכלית ענפה מדגישים את חשיבות זאגרב לקרואטיה כיום ויוגוסלביה בעבר.

אקלים

טיול בזאגרב מציע אקלים יבשתי עם טמפרטורות ממוצעות של מקסימום 30 מעלות בקיץ ומינימום של -10 מעלות בחורף – הממוצעים הם 22 מעלות בקיץ ומינוס 5 בחורף. בזאגרב ניתן לחוות ארבע עונות נפרדות – קיץ, סתיו, חורף ואביב. אי לכך, האביב והקיץ הן העונות המומלצות לטיול באזור, כמו גם ימי הסתיו הראשונים.

היסטוריה

נופש בזאגרב כולל הרבה היבטים היסטוריים בעיר חשובה ועתיקה זו. ההתיישבות המוסדרת הראשונה באזור הייתה עיירה רומאית שהוקמה בסביבות המאה הראשונה לספירה. השם זאגרב הופיע לראשונה בשנת 1094, שנה שבה העיר הייתה למעשה שני מרכזים עירוניים, אחד קטן וצדדי ואחד גדול ומרכזי. רק במאה ה-17 זאגרב נבחרה כמרכז השלטון הקרואטי (למרות שמדינת קרואטיה נוסדה רשמית רק במאה ה-20 וגורמים רבים שלטו באזור לאורך ההיסטוריה). במאה ה-19 זאגרב הייתה מוקד ההתעוררות הלאומית הקרואטית ובד בבד הוקמו מוסדות תרבותיים והיסטוריים חשובים.

במהלך מלחמת האזרחים בשנים 1991-1995 התקיימו בזאגרב קרבות מסוימים, אך באופן כללי העיר נמנעה מנזקים קשים ומרבית הקרבות לא הגיעו אליה. לאחר המלחמה העיר הוכרזה רשמית כבירה של רפובליקת קרואטיה.

דמוגרפיה

מדובר על עיר בינונית-גדולה במונחים אירופיים, לכן נופש בזאגרב מציע פריסה עירונית גדולה יחסית ומגוון אפשרויות של לינה ואטרקציות. תושבי העיר עצמה מונים כ-687,000 איש וסה"כ התושבים באזור המנהלתי של העיר הוא כ-793,000 - זאגרב היא העיר הגדולה בקרואטיה. מרבית האזרחים (כ-92%) בעיר הם קרואטים (נוצרים) ויש מיעוטים אתניים מעטים כגון אלבנים, מוסלמים, סרבים, סלובנים ואחרים.

כלכלה

המטבע הקרואטי הוא ה"קונה" (KUNA / HRK) שכולל מטבעות מתכת בערך של 1, 2, 5, 10, 20, 50 "ליפה" (Lipa האגורות של קרואטיה), 1, 2, 5 "קונה" ושטרות של החל מ-5 ועד 1000 "קונה". דולר ארה"ב 1 שווה ערך לכ-5.9 "קונה" ויורו אחד לכ-7.5 קונה. קרואטיה היא עדיין מדינת תעשייה במידה משמעותית, ואזור זאגרב כולל הרבה מפעלים ומרכזים של חברות מקומיות. התעשיות העיקריות בעיר הן ייצור מכונות חשמליות וציוד חשמלי, מפעלים כימיים, מפעלי פרמצבטיקה, טקסטיל ועיבוד מזון. זאגרב היא מרכז הסחר והעסקים הבינלאומי של קרואטיה וצומת תנועה מרכזי של מערב אירופה.

אפשרויות תיירותיות של נופש בזאגרב

נופש בזאגרב מושך אליו בכל שנה תיירים רבים מכל העולם וגם מקומיים המגיעים בטיסה או ברכב. מבחינת אטרקציות בזאגרב, קניות, מסעדות, מלונות וכדומה, ההיצע רחב ואיכותי מאוד. יש מגוון אדיר של מוזיאונים ואתרי תרבות שראוי לבקר בהם, מבנים מרשימים ומרתקים, כנסיות מיוחדות, מסעדות עם אוכל קרואטי מסורתי ומשובח, מלונות יוקרה בינלאומיים וגם מלונות מקומיים קטנים ונעימים במחירים זולים יותר.

אולי יעניין אותכם גם:

- חבילות נופש לזגרב

- מלונות בזגרב

- טיסות לזגרב